יצירת קשר

  • בחרו באחת האפשרויות
  • נא לפרט בקצרה

דבר הנשיא

פרופסור שלמה מרגל

פרופ שלמה מרגל- נשיא המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטוןהמכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון שוזרת עשייה בשלשה תחומים עיקריים: התחום האקדמי, התחום הפדגוגי והתחום התורני, בבחינת "והחוט המשולש לא במהרה ינתק" (קהלת פרק ד´ פסוק יב). המכללה שואפת לגשר בין התחומים ורואה בחיבור ביניהם משימה חינוכית מן המעלה הראשונה. המטרה היא לתת למחנכים העתידיים הכשרה אקדמית ופדגוגית ברמה מקצועית גבוהה ובה בעת לחנך לחיים המוקדשים להגשמת ערכי המוסר של התורה.

בפרשת בראשית נאמר "ויקח ה' אלקים את האדם וינחהו בגן עדן לעבדה ולשמרה" במונחים רבים גן העדן נמצא סביבנו ובהישג ידנו, אך עלינו לעשות מעשים כדי לעבדו ולשומרו. "לעבדה" כלומר ליצור, ליזום ולפתח בכל התחומים: האקדמיים, המדעיים, הטכנולוגיים, התרבותיים והפדגוגיים. "לשומרה" כלומר לשמור על העולם, לא לקלקל ולהנחיל חינוך טוב וערכי גם לדורות הבאים.

המשימה המורכבת של המחנך הדתי בדורנו הוא לשלב את הידע הרב שהצטבר בכל התחומים יחד עם האמונה והשמירה על מסורת ישראל: "לעובדה ולשמרה".

המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון מיישמת עקרונות אלה הלכה למעשה, בהציבה לנגד עיניה כמשימה את השילוב של שלושת התחומים: אקדמי, פדגוגי ותורני. שילוב זה מתבצע במגוון עשיר של התמחויות- לא רק במקצועות כגון תנ"ך, ספרות ומתמטיקה, אלא גם בהתמחויות כמו חינוך גופני ומוזיקה, במגוון מסלולים – גיל הרך, יסודי ועל יסודי, הנלמדים כולם ברוח מסורת ישראל. לימודים אלו נעשים ברמה גבוהה הן תורנית והן אקדמית, וזאת מתוך חזון להכשיר מורים ראויים בארץ ולגולה.

על יד המכללה קיימת מדרשה תורנית לבנות המאפשרת ללומדות לעלות ולהתעלות בתורה ובאמונה תוך כדי לימודיהן במכללה.

בשנים האחרונות המכללה מצויה בתהליך של צמיחה. תכניות חדשות נפתחו ויריעת הלימודים הורחבה. גולת הכותרת של תהליך זה היא – פתיחת שתי תכניות חדשות לתואר שני- בחינוך גופני ובתנ”ך ותכנית נוספת במוזיקה לתואר ראשון.

קצב שינויים זה, מציב את מכללת גבעת ושינגטון בין המכללות האקדמיות לחינוך היותר דינמיות בארץ. מיקומה בתוך קריית החינוך גבעת ושינגטון, במרכז הארץ, מאפשר לתלמידיה ליהנות מאווירה כפרית שלווה ונהדרת, בריכת שחיה מפוארת ומגוון מתקני ספורט. כמו כן, ניתן ליהנות משירותים כמו מעונות לסטודנטים רווקים, דיור לסטודנטים נשואים, גני ילדים, מעונות לתינוקות, בית כנסת ומקווה.

למכללה צוות קשוב ופתוח לצורכי הסטודנטים וניתנת בה תשומת לב אישית לכל סטודנט. דגש מושם גם על נגישות לכל בעלי התפקידים, כולל לנשיא המכללה.

דומה שאין הרבה מקצועות מאתגרים כמו העיסוק ,או מוטב לומר, ההתמסרות לחינוך ולהוראה. אין חולק כי ההוראה והחינוך הם כיום משימה לאומית מהמעלה הראשונה. עתידו של עם ישראל מונח בידיהם של מחנכים ומחנכות שישכילו לגדל את הדור הבא של עם ישראל בארץ ישראל. אנו מזמינים אתכם להצטרף למשימה קדושה זו ומקדמים בברכה את פני הבאים בשערי המכללה.

כולי תקווה, שאכן חפץ ד' יצלח והמכללה תצעד קדימה ונזכה להמשיך להקים דורות של אנשי חינוך ראויים, לתפארת ישראל.