ד”ר שגיא בנאי

רופא שיניים במקצועו, בוגר הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית, הדסה ,עין כרם, עם נסיון של 18 שנים בהוראת הדסציפלינות השונות של הרפואה המערבית.

“את החיבור הראשון לרפואה המשלימה עשיתי עוד כסטודנט, אולם החיבור הזה הפך לאהבה של ממש  ב 13 השנים בהן עבדתי בקמפוס ברושים-שם נחשפתי לזרמים המגוונים של הרפואה המשלימה. לא זו בלבד שבעצמי הפכתי ל”צרכן” של השיטות השונות, ובמהלך השנים נעזרתי לא אחת בסגולותיהן, אלא יודע להעיד, שכיום הרפואה המשלימה תופסת נתח הולך וגדל בחיים הקליניים בקרב רופאים, ומרפאות: הן בקהילה , והן בבתי חולים. ניתן לסמנטיקה להעיד: אם בעבר דיבור על ‘רפואה אלטרנטיבית’ , ואחר כך   על ‘רפואה משלימה’ , הרי שהיום הביטוי השגור בפינו הינו ‘רפואה אינטגרטיבית’, כלומר, מדובר על חלק אינטגרלי ובלתי נפרד של הטיפול הרפואי באשר הוא. כמוני, גם  עמיתים רבים שלי מטמיעים מהרפואה האינטגרטיבית בטיפול השוטף, וידוע הוא שכיום בתי חולים רבים בארץ הקימו יחידות לרפואה משלימה”.

“אני שמח להיות שייך לצוות הנפלא של ‘אדמה’ , ומרגיש זכות גדולה להמשיך וללמד את הסטודנטים  יסודות ברפואה המערבית כחלק מהכשרתם כמטפלים”.