יצירת קשר

נועה- 08-8511506 adama@washington.ac.il

צור קשר עם אדמה

הכשרת מורים ליוגה

ליצירת קשר לחצו כאן

יוגה

מבנה הקורס

אשטאנגה ויניאסה יוגה

קורס דו שנתי – 600 שעות אקדמאיות.

הקורס דו שנתי + 2 מפגשי סופי שבוע אינטנסיביים

ימי לימוד – ימי ד’ בין השעות 9:00-15:00

שנה א’- לתרגל / לחיות יוגה

 

 

במהלך השנה הראשונה, נתמקד בהיכרות עם מסורת היוגה, במובן הרחב. נתבונן על השילוב בין הפילוסופיה של היוגה לבין הפרקטיקה של היוגה.

במהלך השנה נכיר את התרגול הפיסי (אסאנה). נחקור את הסדרה הראשונה של האשטאנגה יוגה, כפי שלומדה על ידי פטאבי ג’ויס, אבי השיטה. בכל שיעור, נתמקד בתנוחה אחרת ונבין את המרכיבים השונים של התנוחה מבחינה אנטומית, את האזורים המושפעים מהתנוחה ואת הצורה בה נוכל כמורים, לתמוך במתרגלים, בזמן תרגול התנוחה. לאחר חקירת התנוחות, נמשיך לתוך תרגול של סדרה ברוח האשטאנגה יוגה (תרגול דינאמי ומאתגר).

כמו –כן, נכיר ונתנסה בתרגולי נשימה יוגית (פראנה יאמה), תרגולים של ישיבה בהתבוננות (מדיטציה) ותרגולי ניקוי פנימי (קרייה).

מעבר לתרגולים הפיסיים, נעמיק אל תוך לימודי אנטומיה, שיעזרו לנו להכיר את ההשפעות הפיסיולוגיות של התנוחות על הגוף ונכיר את מסורת האיור וודה (הרפואה ההודית).

לכל אורך השנה, נעמיק יחדיו אל תוך הטקסטים של מסורת היוגה. נתחיל את השנה בהכרות עם ההיסטוריה של היוגה ונמשיך יחד  בחקר היוגה סוטרה של פטנג’אלי.

שנה ב’- ללמד יוגה

 

במהלך השנה השנייה נתמקד בחקירת תפקידנו כמורים ליוגה.

נמשיך את הלימוד של הטקסטים הקדומים ונראה מה הם מלמדים אותנו על תפקידו ומקומו של המורה במסורת היוגה. נתנסה בהעברת תרגול בקבוצות קטנות. נתנסה בתרגול ללא הנחייה (מייסור). נוסיף למאגר התנוחות את הסדרה השנייה של האשטאנגה יוגה ונתנסה בתמיכה פיסית במהלך התרגול. במהלך השנה נלמד להרכיב גם ויניאסות (תרגול בזרימה), שיוצאות מתוך המבנה הקבוע של הסדרות. נכיר את היתרונות והחסרונות של תרגול רפיטטיבי אל מול תרגול משתנה.

לכל אורך השנה, נמשיך לחקור את כל מה שמרכיב אותנו, ואת המקום בו מסורת היוגה פוגשת את המסע האישי שלנו כמתרגלים וכמורים.

לסילבוס המלא לחצו כאן

מרצה: עופר בן גד

לפרטים אודות המרצה לחצו כאן

קהל יעד

מתרגלות יוגה המעוניינות להעמיק ולהעשיר את הידע התיאורטי והמעשי בתרגול האישי ובהדרכת היוגה.

תעודה

מדריכת אשטאנגה ויניאסה יוגה מוסמכת.

 

הכירו את המרצים

ליצירת קשר לחצו כאן