רפלקסולוגיה

ליצירת קשר לחצו כאן

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול עתיקה, לפיה הגוף על אבריו משתקף בכפות הרגליים. הטיפול מתבצע תוך עיסוי בלחיצות בכפות הרגליים במטרה להסיר “חסימות” אנרגטיות ובכך להביא לאיזון ובריאות הגוף. רפלקסולוגיה קואורדינטיבית היא גישה טיפולית עשירה בטכניקות עבודה ייחודיות, המוסיפות על הרפלקסולוגיה ה”קלאסית” ומעצימות אותה.

טיפול רפלקסולוגי הוא בבחינת שיעור בו המטפל מלמד את גוף המטופל להאזין למסרים הטיפוליים ולתרגם אותם לטובת החלמה והתחדשות.

בקורס ילמדו המשתתפים כיצד ליצור את המסרים הטיפוליים וניתן דגש רב לאבחון, לקריאת אישיות דרך כפות הרגליים ולגישת הטיפול החופשית. בנוסף, ילמדו משתתפי הקורס כיצד לעבוד בו-זמנית עם שתי הידיים, עם חלקי כף היד השונים, יכירו מנחי טיפול שונים- על הגב, על הבטן, בישיבה על המיטה ועוד. בנוסף,  תינתן חשיבות לשילוב עבודה על השוקיים כחלק אינטגרלי מהטיפול .

רפלקסולוגיה קואורדינטיבית שואבת את כוחה מהאינטואיציה של המטפל וממחשבתו העצמאית, ולכן הקורס נועד, בין היתר, לעודד את פיתוח האינטואיציה של המטפל והקואורדינציה המחשבתית שלו.

רפלקסולוגיה הוליסטית תופסת את האדם כמכלול שלם: גוף, נפש, נשמה ורוח  ומשום כך שיטה זו יודעת לטפל, באופן יסודי, עמוק, מקיף ומשלים בתחלואות הדור הזה.

במהלך השנתיים יגלו משתתפי הקורס כי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית היא הרבה יותר ממקצוע, היא דרך חיים. היא ערוץ לביטוי יצירתי, לחשיבה חופשית, לחיבור ולהתבוננות רב מימדית ולהקשבה אמתית. עכל אלה,, מתקיימים גם מעבר לגבולות הטיפול או השיעור והם גולשים אל החיים הפרטיים, אל הסביבה הקרובה ולאורחות החיים שלנו ושל מטופלינו.

התמחות קלינית

למגמת רפלקסולוגיה של הגבעה “רומן” עם איגוד הסוכרת הישראלי. במסגרת החיבור הזה, מגיעים כבר 4 שנים חולי סוכרת לטיפולים במסגרת הסטאז’ הקליני של הקורס. מחלת הסוכרת היא מחלה הנפוצה מאוד בתרבות שפע כשלנו, ולכן בחרנו לאמץ לחיקנו את החולים בה.

במסגרת הפרויקט הטיפולי, מקבלים החולים סדרה של טיפולי רפלקסולוגיה ממטפל קבוע, אשר מאבחן בכפות הרגליים את מצבם וגוזר טיפול המותאם למטופל שלו. המטופלים רואים מיידית את השיפור בערכי הסוכר אותם הם מודדים מדי יום ביומו, והם אף מדווחים על שיפור התחושה ברגליים ובכפות הרגליים. גם בדיקת הדם הרפואית (HBA1C) מספרת על יציבות בערכי הסוכר.

בכל שנה התלמידים המטפלים מגלים את העצמה האדירה של המגע- הם אלה שעסוקים בנתינה, אבל למעשה, המטופלים נותנים בחזרה חיבוק עוטף מלא אהבה, הערכה והכרת תודה…. ככה זה כשנוגעים בחיים של אנשים

נושאי לימוד

– הכרת המפה הרפלקסולוגית ונקודות ההשתקפות בכפות הרגליים- תאוריה ופרקטיקה.
– הגישה הטכנית ברפלקסולוגיה קואורדינטיבית: מנחי הטיפול המגוונים, החופש בטיפול, הערך המוסף לטיפול בשוקיים, עבודה בצירופים, כירופרקטיקה רפלקסולוגית.
– אבחון רפלקסולוגי: גופנפש וארבעת האלמנטים (אדמה, מים, אש, אויר).
– קריאת אישות הדמייתית בכפות הרגליים.

חטיבה ברפואה המערבית: אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, בדיקות מעבדה ופארמקולוגיה.
הערה: קליניקה טיפולית תעמוד לרשות הסטודנטים במהלך הסטאז’ הקליני.

לסילבוס המלא ברפלקסולוגיה קואורדנטיבית לחצו כאן

לסילבוס המלא ברפלקסולוגיה הוליסטית לחצו כאן

תעודה

הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה קואורדינטיבית לתעודת מטפל בכיר מטעם היחידה ללימודי תעודה, גבעת ושינגטון.

התעודה מוכרת ע”י אגודת הנטורופתים בישראל

ליצירת קשר לחצו כאן