יצירת קשר

נועה- 08-8511506 pardes@washington.ac.il

יצירת קשר עם פרדס

פרדס מלא

ליצירת קשר לחצו כאן

תכנית הלימודים המלאה בפרדס%d7%a4%d7%a8%d7%93%d7%a1-%d7%a0%d7%97%d7%99%d7%aa%d7%94-2016

שיתוף פעולה אקדמי עם בית ברל

“פרדס” חתם על שיתוף פעולה עם הפקולטה לאמנויות “המדרשה” במכללה האקדמית בית ברל – המוסד המוביל בארץ בלימודי אמנות וחינוך. משמעות שיתוף הפעולה היא שסטודנטים הלומדים ב”פרדס” יכולים, לאחר שנת הלימודים הראשונה שלהם בפרדס, ללמוד בפקולטה לאמנויות ‘המדרשה’ במקביל להמשך לימודיהם בפרדס. זאת, על מנת לאפשר לבוגרי “פרדס” לרכוש תואר אקדמי באמנות ובהוראת אמנות – תואר ראשון B.Ed.F.A ותעודת הוראה.

%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%97%d7%93%d7%a9%d7%94-4

תכנית הלימודים

מסלול הלימודים המלא ב’פרדס’ הוא 4 שנתי, והמעוניינים בהשלמת התואר במכללת בית ברל מתחילים בה את לימודיהם החל מהשנה השניה באופן הבא:

  • שנה א’: שנת לימודים בפרדס – 3 ימים בשבוע 9:00-18:00
  • שנים ב’-ג’: 2 ימי לימודים ב’פרדס’, 2 ימי לימודים בבית ברל.
  • שנה ד’: 1 יום לימודים ב’פרדס’ ועבודה מונחית על פרויקט הגמר, 2 ימי לימודים בבית ברל.

תכנית הלימודים בנויה כמעבר הדרגתי מלימודי יסודות טכניים ושיטות עבודה, אל עבודה עצמאית על פרויקטים אישיים, בהנחיית מרצי התכנית.

מטלת סיום הלימודים היא פרויקט הגמר, בו נדרשים הסטודנטים להעמיד תערוכת יחיד ראשונה, כאמנים עצמאיים המציגים את התוצרת האמנותית שלהם לחשיפה ראשונה בפני הציבור ובפני עולם האמנות בארץ.

לרשימת הקורסים המלאה לחצו כאן

פתיחת שנת הלימודים: תחילת נובמבר.

הליך ההרשמה ודרישות קבלה

היות ותכנית הלימודים ב’פרדס’ אינה מוכרת אקדמית, אין צורך בקריטריונים אקדמיים לצורך קבלה ללימודים. הליך סינון הנרשמים מתבצע בהתאם לערכים מקצועיים ואמנותיים בלבד. (המעוניינים להירשם לתכנית השלמת התואר בבית ברל מבצעים הליך קבלה נפרד במוסד זה, ע”פ הקריטריונים המקובלים במכללה האקדמית).

פרטי התקשרות עם המדרשה לאמנות במכללת בית ברל

הליך הקבלה ל’פרדס’ כולל:

  • ראיון אישי עם ועדת מרצי התכנית.
  • הצגת תיק עבודות, בו מציג הנרשם את נסיונו וכישוריו.
  • הגשת ‘תרגיל בית’ – יצירה שהנרשם מתבקש לבצע במיוחד בהתאם לתרגיל שנשלח אליו.

קריטריון הקבלה ב’פרדס’, כאמור, הוא מקצועי בלבד. אנו מעוניינים לקבל אל הלימודים בעלי פוטנציאל להתפתח ולצמוח לכדי אמנים עצמאיים. מחד, נדרש המועמד להוכיח כשרון אמנותי. אך אין בכך די – כדי להפוך לאמן עליו לגלות סקרנות, תשוקה, מקוריות וחשיבה יצירתית – תכונות הכרחיות להבשלתו של אמן ואדם יוצר.

חשוב להדגיש כי אין לנו שאיפה להגדיל את מספר הסטודנטים על חשבון איכותם. אדרבה, ייחודו של בית הספר הוא דווקא בקהילתיות שלו, באינטימיות המשפחתית של הקבוצה, המאפשרת ליוצרים להתפתח בצורה האישית והאינטימית ביותר.

הכירו את המרצים

ליצירת קשר לחצו כאן