דבר המנהלת

הגב’ תרצה בן יצחק

תלמידות שלום,

אולפנת הללי שואפת להקים אסכולה של יוצרים עכשוויים שיביאו קול חדש ומקורי הכולל בתוכו בדרך טבעית חיבורים לעולם התרבות היהודית.
אולפנת הללי קוראת אל שורותיה לתלמידות בגילאי העל-יסודי, בעלות רקע ממשי וכישרון טבעי בתחומי האמנויות: מחול, מוזיקה, אמנות פלסטית וקולנוע.
אני מאמינה, שחינוך אשר הציר המרכזי שלו הוא האפשרות לביטוי עצמי בעזרת כלים אמנותיים, הוא חינוך אשר נוגע ברבדים פנימיים של הנפש, ולכן מאפשר תהליכים עמוקים של שינוי אישי המפתח את המתבגרת בשלבי גיבוש הזהות שלה ומשפיע על כל מעגלי החיים האחרים וביניהם על הלמידה.

עוצמתו של הכלי האמנותי מאפשר צמיחה אישית וחברתית בכך שלכל תלמידה מקום לביטוי אישי בשפה הייחודית לה. התהליך האמנותי נותן הזדמנות לצוות החינוכי לגעת בעולמן הפנימי של התלמידות מתוך דיאלוג מעמיק, לבנות עולם ערכי.

השאיפה שלי כמנהלת אולפנת הללי :
לסייע בעיצוב עולמן הדתי-ערכי-אמנותי וההשכלתי של תלמידותיי,
לפתח בוגרות מחוזקות מבחינה דתית ומצליחות בהשתלבותן בחברה הישראלית.
לשם כך יתקיים אצלנו השילוב של לימודי האמנויות ברמה גבוהה יחד עם לימודים גבוהים במקצועות היהדות ובמקצועות הכלליים וכן פעילויות חברתיות ערכיות ענפות.
שהרי רק מתוך ביסוס עולמן הרוחני, תוכלנה הבנות לחבר יצירה יהודית-מקורית ולפיכך, יושם דגש מיוחד על לימודי הקודש והאווירה החינוכית באולפנא .

המטרה שלנו בחינוך לאמנויות הוא החיפוש אחר החיבור בין העולם התורני-רוחני לבין ההוראה המקצועית של הטכניקה הבונה את יכולתן של התלמידות כמבצעות ויוצרות.
ועל-ידי כך, להעצים את חווית האמנות ולשייכה לעולם הערכי-אמוני שלהן וליכולת לחוות את העולם האמוני באופן תחושתי. חשוב לי לאפשר מתן הזדמנות לתלמידות לבירור מעמיק ומשמעותי בסוגיות הלכתיות ואמוניות המתעוררות אצלן בבואן לעסוק באמנות, וזאת כדי לעודד אותן לראיה רחבה ומקיפה מעבר להיותן מבצעות.
עובדה זו מסייעת להעצמה אישית וחינוכית תוך קשר אל המקורות ושימוש ביסודות תורניים אמוניים.

יצירת חוויה ייחודית מרוממת ומגבשת של לימוד והעשרה, נותנת לכל תלמידה את ההזדמנות להתחזק, להתבטא ולשתף את הקבוצה בחוויות פרטיות שלה כשותפה אקטיבית וצופה בעולם האמנויות בתוך מסגרת דתית.
באולפנת הללי נחפש מקומנו על מפת היצירה ברוח ההלכה תוך יישור מבט אל האמנות המודרנית ויצירת ייחודיות התואמת להשקפת עולמנו.

באולפנת הללי ניצור אוירה תומכת ומשפחתית , עידוד התלמידות להישגיות ומצוינות בתחומי האמנויות , במקצועות הלימוד לבגרות ובמתן בסיס אמוני-רוחני איתן.

במישור הלימודי – נבנה צוות מורים מקצועי ומסור המעודד הישגיות ומצוינות מתוך אתגר תמידי ויצירת סקרנות אינטלקטואלית.
במישור החינוכי – גיבוש חברתי, שיחות אישיות, שיעורי חינוך ומחשבת, ימי שיא, סיורים-לימודיים, טיולים ועוד…
במישור האמנותי – חינוך לאמנות ומצוינות, מפגש עם אמנים, ביקורים במוזיאון, צפייה מודרכת במופעים מוזיקליים, מחול, מחזות וסרטים. הוראת מקצועות האמנות עם מורים – אמנים ויוצרים מהשורות הראשונות בארץ שינחו את התלמידות לתוצרים מקוריים ושלמים לבגרות.

אולפנת הללי- מקום לבטא את עצמך ולפתח את כישורייך וכישרונותייך. ליצור ולהגשים חלומות!
נערה הרואה עצמה שותפה לחוויה של יצירה ושואפת לחינוך ברמה גבוהה כשההלכה נר לרגליה- מקומך אתנו!

בברכה והצלחה ,

תרצה בן יצחק – מנהלת האולפנא