לפרטים 1-800-280-281

תואר ראשון ושני יראת 08-8511572 לומדי המשך והסבה מלי 08-8511513

שבת בוגרים

בשבת פרשת חיי שרה התקיימה במכללת גבעת וושינגטון שבת בוגרים, בה נטלו חלק כ- 200 משתתפים, בוגרים ובוגרות ובני/בנות זוגם. בין המשתתפים בשבת היו גם כאלה שהגיעו מחו"ל במיוחד לאירוע.

אל הקריה הפורחת והצומחת של המכללה, השוכנת בצמוד לקיבוץ יבנה סמוך לאשדוד, התקבצו בוגרים ובוגרות ממחזורים שונים, חלקם הגדול מהמחזורים של העשור הראשון לקיום המכללה.
פתחה את השבת ברוח חגיגית וחברית, גילה פינקלשטיין, דיקנית קשרי חוץ במכללה, שיזמה וארגנה את שבת הבוגרים. גילה עדכנה את המשתתפים כי ברשימת ההמתנה נותרו עשרות בוגרים שלא נמצא עבורם מקום פנוי במעונות הסטודנטים לשבת זו.

בקבלת שבת מוסיקלית באווירה פסטוראלית, פצחו המשתתפים בשירה קולחת בליווי גיטריסט מתלמידי ביה"ס למוסיקה "מזמור".

חוויית המפגש המחודש של בוגרי המכללה עם בני המחזור סחפה את המשתתפים, ויחד איתם את האורחים הנכבדים: גב' דינה טויטו, אברהם זוכמן – המפקח הארצי (מפמ"ר) על החינוך הגופני במשרד החינוך, הרב דניאל שילה – אשר לימד (עם רעייתו) במכללה בראשית דרכם, שייקה שוויד – מנהל המגמה לחינוך גופני לשעבר במכללה, ועוד.

הבוגרים והבוגרות העלו זיכרונות מתקופת לימודיהם במכללה, ואנקדוטות מרגעים מיוחדים: ביקורו הבלתי נשכח של הכדורסלן טל ברודי באולם הספורט ההיסטורי של המכללה, מדרג הציונים שהעניק שייקה שוויד גם לתרגיל לא רלבנטי של סטודנט אמיץ, הדיון הרציני ביחס לרכב הראשון של סטודנט במכללה, מטעי הבננות והאבוקדו שקדמו למבני המעונות ועוד.

הרב דניאל (דני) שילה הרצה על "מדינת ישראל – צורך או ערך", שייקה שוויד הרצה על "התשובה הגופנית במשנת הרב קוק", הבוגרת דר' ורדינה ברדוגו דברה על "שרה אמנו אשת החיל ואם החסד", דר' לאה זוכמן הפליאה בשיחתה על "שקר החן והבל היופי בתנ"ך", והבוגר חנניה דנינו הביא לקט פרפראות בסעודה שלישית.

בשיחות שקיימו הבוגרים במהלך השבת התברר כי בולט במיוחד שיעור הבוגרים אשר הגיעו לתפקידי ניהול ופיקוח במערכת החינוך מקרב בוגרי המכללה.

מנהל קריית החינוך, יקי סעדה, פרס בפני הבוגרים את מגוון המוסדות הפעילים בקריה בנוסף למכללה, ובהם ביה"ס למוסיקה מזמור, מגוון הקורסים במסגרת היחידה ללימודי תעודה, ביה"ס למאמנים ומדריכים, אולפנת גבעת ושינגטון, אולפנת נוה דקלים, התיכון הצרפתי, מדרשת אורות עציון, מכון מעיין לתלמידות מארה"ב, ביה"ס ליצ'י למצוינים דוברי רוסית, ועוד.

בסיור מקיף עם יקי במרחבים הירוקים של הקריה – חדש מול ישן – ערכו המשתתפים השוואה של המבנים החדישים ומתקני הספורט המשוכללים עם אלו שהיו בתקופתם.

בהקשר זה נזכר המפמ"ר זוכמן כיצד עלה בידו לקבל אישורים ותקציבים לבניית בריכת השחייה המקורה, להקמתו של אולם הכדורסל המרווח ועוד. זוכמן נקרא בזמנו אל הדגל לניהול המכללה והניח יסודות מוצקים להכרת המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) בתואר ראשון בחינוך גופני שמעניקה המכללה. בסיום שנה"ל האחרונה (תשע"ג) העניקה המכללה לראשונה תואר שני – למוסמכים בחינוך גופני ובתנ"ך.

בין הבוגרים שנטלו חלק בשבת המרוממת עם בני/בנות זוגם – דורון מילברג מנכ"ל עיריית רחובות, אתי עמר מנהלת ביה"ס הרא"ה באשדוד, דר' הדרה ודר' מוטי עודד ניסים, דר' יהודה ברדוגו, דר' יעקב פשקוס, מזל ויצחק לוי, שאול ומלכה ליבי, יהודית ושלומי גונן, סימה ועמרם לוי, רינה ואריה אנטמן, ציונה ואלי שדה, עו"ד יהודית ובני וינקלר, עדי בארי ועוד.

תמונת בוגרי המכללה