לפרטים 1-800-280-281

תואר ראשון ושני יראת 08-8511572 לומדי המשך והסבה מלי 08-8511513

רציונל ומטרות החוג

תכנית הלימודים שלנו מכוונת להפוך את בוגרת התכנית למורה מקצועית, ערכית, היודעת את השפה האנגלית על בוריה; מורה בעלת ידע רב, בטחון עצמי ואהבה גדולה למקצוע שאותו היא מלמדת. אנו משיגים מטרה זו באמצעות לימודים מקיפים ומעמיקים בארבעה תחומים שונים של האנגלית:

א. לימודי שפה: במהלך השנתיים הראשונות נלמדים קורסים אינטנסיביים – אך מהנים – שנועדו לשפר את הקריאה, את הכתיבה ואת הדיבור באנגלית. קורסים אלו מבטיחים שגם הסטודנטים שמתקשים בהתחלה באחד האספקטים של האנגלית, יגיעו בסופו של דבר לרמה גבוהה בשפה ויוכלו ללמוד אנגלית בביטחון.

ב. לימודי ספרות ותרבות: במהלך כל שנות הלימודים משולבים בתכנית שיעורים בשירה, בספרות, בתאטרון ובכתיבה יוצרת באנגלית. בתחום זה יש דגש מיוחד על ספרות יהודית הנכתבת באנגלית, בעיקר בארצות- הברית של אמריקה, ועל החוויה והאתגרים המיוחדים של התרבות היהדות בגולה הדוברת אנגלית.

ג. לימודי בלשנות אנגלית: אלו הם קורסים המקנים לסטודנטים בהדרגה הבנה מעמיקה של השפה כמבנה – על מערכת הדקדוק, התחביר, והצלילים שלה.

ד. לימודי הוראת האנגלית ועבודה מעשית באנגלית: במהלך כל שנות הלימוד מוקדשים שיעורים רבים ללימוד תורת הוראת האנגלית, משלב בית הספר היסודי ועל לבית הספר התיכון. יום בשבוע מוקדש לצפייה ולהתנסות מעשית בהוראת האנגלית בבתי הספר בהדרכת מדריך פדגוגי ומורות מאמנות המצטיינות בתחומן.

בלי לוותר על הדרישות האקדמיות וההעמקה בכל התחומים שתוארו לעיל, החוג לאנגלית מצטיין גם ביחס אישי וחם לכל סטודנט וסטודנט. אם וכאשר מתעוררים קשיים, תמיד ימצא הסטודנט אוזן קשבת אצל המרצים, והתחשבות בצרכים מיוחדים. השילוב בין רמה אקדמית גבוהה והתייחסות אישית אל כל סטודנט – הם המייחדים את הלימודים אצלנו.