לפרטים 1-800-280-281

תואר ראשון ושני יראת 08-8511572 לומדי המשך והסבה מלי 08-8511513

דבר ראש החוג – ד"ר אורנה זעירא

2013-10-03 13.41.49

 

שלום לך ,

בני האדם הם חלק מן הטבע. הם אוהבים לחוות את הטבע וליהנות מיופיו. אהבה זו כוללת גם התעניינות, שאילת שאלות, למידה והבנה. אנחנו מתעניינים בטבע ומרותקים ללמידת דברים חדשים אודותיו מדי יום ביומו. אנו משתדלים להבין את העקרונות של תופעות טבע. אנחנו דואגים לטבע ומחוייבים לטפחו למען עתיד טוב יותר.

אני מודה לך על התעניינותך בתכניתנו להכשרת מורים למדע וטכנולוגיה. אם הגעת לכאן, תחום זה בוודאי מעניין אותך. אם ברצונך להטביע את חותמך על אהבת הטבע של ילדים רבים, ועל הדרך בה הם יחיו עם הטבע, הרי שהגעת למקום הנכון.

מטרתנו לסייע לך לחזק, לבסס ולהעמיק את אהבת הטבע שבך ולהכשירך להקנות אהבה זו, וכל המשתמע ממנה, לדורות הבאים, לעתיד. עתיד המדינה והחברה, ויכולתן לקיים תרבות פורחת, קשורים בקידמה כלכלית, טכנולוגית ומדעית. זוהי עובדה המוכחת בשגרה ובשעות מבחן, וצפויה להתחזק בעתיד. קידמה זו תלויה באיכות החינוך בכלל ובאיכות החינוך המדעי והטכנולוגי בפרט. לצערי, כיום אנו חווים התרופפות בתחום חיוני זה. יש לחולל שינוי – שינוי שתחילתו בחינוך ובהוראה.

מערכת החינוך של מדינת ישראל משוועת למורים מקצוענים למדעים. במסגרת מגמתה להתחדש, להתרחב ולהתפתח, פתחה מכללת גבעת ושינגטון את המסלול החדש להכשרת מורים למדעים (לבית-הספר היסודי: כיתות א’-ו’).

בימים אלו אישרה המועצה להשכלה גבוהה את פתיחת התכנית להוראת מדעים במכללה. אני מאמינה שארבע שנות הלימודים במסלול תהיינה תקופה מלאת חוויות, גילויים, אתגרים, מאמץ, התנסות וסיפוק, בסביבה מקצועית ותומכת.

תכנית הלימודים שלנו חדשנית בהיקפה, ומתאימה בכך לשאיפתו של משרד החינוך למקצע את הוראת מדע וטכנולוגיה בבית הספר היסודי. במשך ארבע שנות הלימודים במסלול, תלמדו ותחשפו למגוון קורסים מתחומי המדעים: יסודות במדעי החומר והאנרגיה (פיסיקה וכימיה), מגוון היבטים של מדעי-החיים (ביולוגיה) ומדעי-כדור-הארץ, יסודות במתמטיקה למדעים ונושאים טכנולוגיים. זאת, נוסף ללימודי חינוך כלליים ולימודים ייחודיים להוראת המדעים, לימודי יסוד והעשרה, והתנסות מקיפה בהוראת מדעים בבית-ספר יסודי.

הלימודים יכשירו אתכם, כבוגרים בעלי ידע עשיר בתחומי המדעים, לשמש כמורים מקצוענים למדע ולטכנולוגיה, מורים מיומנים ובטוחים ביכולתם הן בתחום הדיסציפלינארי, הן בתחום הפרופסיונאלי. אני בטוחה כי בוגרי המסלול יהיו מבוקשים כמורים מקצועיים למדעים בבתי-הספר היסודיים ואף יותר מכך.

ופנייה מיוחדת לצעירי הציבור הדתי: הוכחתם את יכולתכם להוביל ולהצטיין במגוון תחומי-מפתח הנוגעים לעתיד המדינה והעם. אני קוראת לכם לממש את יכולתכם זו גם בתחום נוסף החיוני לעתידנו: קידום ההשכלה המדעית והטכנולוגית בחברה הישראלית בכלל ובציבור הדתי בפרט, באמצעות הוראת המדע והטכנולוגיה לדור העתיד.

מי שאוהב את הטבע, שואף לדעת אותו ואוהב לשתף, לעודד ולטפח בחוויה זו בילדים – מקומו אתנו. אני מציעה לך להצטרף אלינו ולהיות מחלוצי דור חדש של מורים מקצוענים למדעים בבית-הספר היסודי.

אשמח לענות על שאלותיכם,

ד"ר אורנה זעירא – ראש החוג למדעים