לפרטים 1-800-280-281

תואר ראשון ושני יראת 08-8511572 לומדי המשך והסבה מלי 08-8511513

מר ביטון רפי

רפי ביטון

 

 

 

 

 

 

הזמר והמנצח רפי ביטון הוא המנהל המוזיקלי והמנצח של התזמורת האנדלוסית ,אשדוד" ומנצח ומנהל מוזיקלי של מקהלת "קולות מ השמיים" ע"ש שושנה זילברשטיין.

רפי ביטון החל את הקריירה בגיל 7 כילד הפלא של עולם החזנות, הופיע ברחבי העולם עם גדולי החזנים ותחת שרביטם של מנצחים גדולים. בנערותו התחלף קולו ל- קונטרה-טנור ובתקופה זאת למד אצל גדולי המורים לפיתוח קול: פאולין שורקי, ביביאנה גולדנטל.

בצבא הוא שירת כמפקד להקת הרבנות הצבאית ובגיל 22 הקים את מקהלת "קולות מן השמים" – ע"ש שושנה זילברשטיין ע"ה. המקהלה מופיעה בשבתות חזנות, קונצרטים ובפסטיבלים בארץ ובעולם. כיום מקהלה זו מונה כ- 50 זמרים מבוגרים וילדים ונחשבת למקהלה הטובה ביותר בז'אנר שירת התפילות.

בגיל 27 הקים את סטודיו "מלאכים" – בית ספר לשירה יהודית אמנותית. ילדים לומדים פיתוח קול, סולפז', פיתוח שמיעה, שירת מקהלה והיכרות עם רפרטואר מן המסורת הרחבה של מוסיקת העם היהודי.

טרם תחילת לימודיו האקדמאיים למד ביטון את תורת הניצוח עם אלי יפה וד"ר אבי אמזלג. ביטון סיים תואר ראשון ותואר שני בניצוח תזמורת באוניברסיטת תל אביב בבי"ס הגבוה למוזיקה ע"ש  בוכמן-מהטה. מוריו לניצוח היו יואב תלמי, שו איאן, וואג פפיאן.

את רזי המקצוע של פיתוח שמיעה הוא למד מד"ר בת שבע רובינשטיין ואת תורת התזמור מהמלחינים מר שמעון כהן ויוסף ברדנשווילי.

ביטון ניצח על תזמורת האקדמיה למוזיקה בתל אביב, התזמורת הפילהרמונית של קראקוב, התזמורת האנדלוסית הישראלית, סימפונט רעננה, הקאמרית רמת גן, סימפונט רעננה ועוד.

כיום רפי ביטון הוא אומן יוצר, מנצח, זמר, מורה ודוקטורנט באונ' בר אילן. הבמה שלו היא לרוב עולם התפילה, מוסיקה יהודית בתוך בתי כנסת ובאולמות הקונצרטים. בנוסף, רפי הוא גם המנהל המוסיקלי של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד.