לפרטים 1-800-280-281

תואר ראשון ושני יראת 08-8511572 לומדי המשך והסבה מלי 08-8511513

הכירו את המרצים

תמונה בוריס

פרופ' בוריס בלומינשטיין

מנהל המחלקה למדעי ההתנהגות במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין, מכון וינגייט; מרצה במכללה לחינוך גופני ולספורט ע"ש זינמן במכון וינגייט ובמכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון (תוכנית MA). ד"ר בלומנשטיין קיבל את הדוקטורט בפסיכולוגיה של הספורט בשנת 1980 במכון למחקר בספורט, מחלקת פסיכולוגיה של הספורט, מוסקבה, רוסיה (ברית המועצות לשעבר). ד"ר בלומינשטיין כתב מעל ל-100 מאמרים במגזינים יוקרתיים, 6 ספרים, ו-15 פרקים בתחום פסיכולוגיית הספורט. בנוסף, הוא הציג מעל ל-80 מצגות בכנסים ובסדנאות בינלאומיים ולאומיים. קו המחקר העיקרי שלו מתרכז באימון מנטאלי, הקשר בין לחץ ורמת ביצוע, משוב ביולוגי בספורט, ויעילותן של שיטות התערבות מנטאליות שונות על הויסות העצמי והמוכנות של הספורטאי לתחרות. ד"ר בלומינשטיין היה פסיכולוג ספורט ברוסיה וליוה את המשלחת האולימפית הישראלית בארבע אולימפיאדות (1996, 2000, 2004, 2008). בנוסף, ד"ר בלומינשטיין היה "נשיא בעבר" של האיגוד הישראלי לפסיכולוגיה ולסוציולוגיה של הספורט.

מאיר אבקסיסד"ר מאיר אבקסיס

למד לתעודת הוראה בחנוך גופני במכון לחינוך גופני בגבעת ושינגטון במסלול התלת שנתי והוסמך כמורה בכיר לחינוך גופני, במקביל ללימודיו לתעודת ההוראה, למד והוסמך כמאמן בכיר בהתעמלות ספורטיבית ממכון ווינגייט.
לאחר סיום לימודיו, התגייס לשירות חובה ושירת כקצין אימון גופני בחיל האוויר.
עם שחרורו משירות קבע, יצא ללימודי תואר שני בבוסטון ארצות הברית, שם למד ועבד כמורה לחינוך גופני.
עם חזרתו לארץ, עבד כמורה לחינוך גופני וכראש המדור לספורט בעיריית שדרות.
בשנת תשמ"ד התחיל עבודתו במכללה כמרצה לאנטומיה וביומכניקה.
משנת תשמ"ה משמש בתפקיד ראש המסלול לחינוך גופני.
בשנת תשנ"ז סיים לימודי הדוקטורט באוניברסיטת בוקרשט ברומניה, במסגרת לימודיו חקר את הקשר שבין הישגים לימודיים וכישורים בתחום הספורט ההישגי הקבוצתי והאישי.
במהלך שנות עבודתו במכללה, למד במסגרת מורי מורים במכון מפ"ת והתמחה בתחומים: ניהול אקדמי פדגוגי ומורים חוקרים.
כיום בתפקיד סגן ראש המכללה, ראש המסלול לחינוך גופני ומרכז תכנית התואר השני בחינוך גופני.

ד"ר יצחק (איציק) וינשטיין

BSc בביולוגיה – האונ' של אילינוי, ארה"ב
PhD פיסיולוגיה, האונ' של ניו מקסיקו – ארה"ב (השפעה של גבהים על ציפורים)
פוסט דוקטורט – האונ' של קליפורניה , סן דייגו, ארה"ב (התמודדות של בע"ח עם שינויי טמפרטורת סביבה, מים ויבשה). מלגה מה-NSF.
שימש כראש המעבדה לפיסיולוגיה של המאמץ במכון וינגייט עד 2003, ביצע מחקרים רבים על תגובות פיסיולוגיות של ספורטאים והעוסקים בפעילות גופנית למאמצים שונים (אוכלוסיות מיוחדות). מלגות ממנהל הספורט, משרד הבריאות, מכון דנונה ומכון מופ"ת.
מרצה בכיר א', ראש מדעי החיים מכללת אוהלו בקצרין, מחקרים על תגובות פיסיולוגיות למאמצים שונים באוכלוסיות מיוחדות. מלגות ממכון מופ"ת.
מרצה בכיר נלווה בפקולטה לרפואה בטכניון
מרבה להופיע בכנסים, בארץ ובעולם, פרסם למעלה מ-50 פרסומים ביניהם ספרים ופרקים בספרים.

 

ד"ר מרים שחף

סיימה תואר ראשון בהצטיינות במכללת וינגייט. את לימודי התואר השני סיימה באוניברסיטת חיפה בשילוב מכללת וינגייט. נושא התזה התמקד בלמידה מוטורית וכותרו היה: " ההשפעה של אסטרטגיית למידה המשולבת בדרכי למידה שונות (מגוונת וחדגונית) על ביצוע של מטלות מוטוריות סגורות בקרב ילדים הזכאים לסל החינוך המיוחד". את לימודי התואר השלישי סיימה באוניברסיטת בר אילן. נושא מחקרה היה: "הקשר בין השתתפות בספורט הישגי ומאפיינים אישיותיים לבין הישגים לימודיים בקרב תלמידי תיכון". במהלך לימודיה לתואר ראשון קיבלה מילגת מצטיין דיקאן. במהלך לימודיה לתואר שלישי קיבלה מילגה ממשרד החינוך, וכן לאורך כל שנות הלימודים קיבלה פרסי עידוד מטעם ועדת המלגות והפרסים של אוניברסיטת בר אילן. כיהנה כמדריכה לחינוך גופני מחוזית במחוז מרכז במשך שש שנים בפרויקט ששם לו כמטרה לעודד את החינוך הגופני במגזר הממלכתי דתי. מאמריה עוסקים הן בהיבטים בריאותיים של פעילות גופנית: השמנה, אוסטיאופורוזיס ורמות הורמונים, והן בהיבטים פרקטיים של יוזמות בחינוך גופני, שעה פרטנית ועוד. חוקרת בתחום של הקשר בין פעילות גופנית ברמות שונות על מאפייני אישיות והישגים בלימודים. ריכזה פורום חשיבה במכון מופת אודות החינוך הגופני במאה ה- 21. משמשת במכללה כמדריכה פדגוגית ומלמדת קורסים בנושאים שונים: משחקי תנועה, למידה מוטורית, חינוך גופני לאוכלוסיות מיוחדות והתפתחות סנסו-מוטורית בגיל הרך. בנוסף לעבודתה האקדמית משמשת כמורה לחינוך גופני במערכת החינוך.

 

ד"ר רותי פילץ-בורשטיין

ד"ר פילץ-בורשטיין היא בעלת תואר שלישי בפיזיולוגיה מהחוג לפיזיולוגיה ולפרמקולוגיה בבית הספר לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני בפיזיולוגיה של המאמץ מ- McMaster University , קנדה. תחומי עיסוקה הם פיזיולוגיה של ילדים ומתבגרים, השפעה של מאמץ גופני במצבי בריאות וחולי ותגובה של המערכת ההורמונלית בהקשר למאמץ גופני. מכהנת כמנכ"לית מכון וינגייט מזה כחמש שנים ולפני כן ניהלה את המרכז לרפואת ספורט ולמחקר במכון וינגייט.

ד"ר פילץ-בורשטיין שרתה כחוקרת בכירה ביחידה לפיזיולוגיה צבאית בחיל הרפואה, שם עסקה במחקר עם יחידות עילית ופעילות בתנאי קיצון. היתה חלק מסגל המחקר של אוניברסיטת Cambridge, אנגליה במסגרת פוסט-דוקטורט.
במשך שנים פועלת לקידום ספורט ילדות, נערות ונשים בישראל ועמדה ברא העמותה לקידום נשים בספורט במשך שבע שנים. לד"ר רותי פילץ-בורשטיין הענק עיטור יו"ר הכנסת על מפעל חיים בין ותיקי הספורט בישראל. פעילה בוועדות ציבוריות ובפורומים שונים בתחום הבריאות והספורט. לד"ר פילץ-בורשטיין פרסומים בתחומי ההתמחות שלה.

 

ד"ר מנחם כ"ץ

למד לימודי תואר ראשון והשני באוניברסיטה העברית בירושלים, בחוגים תלמוד ומחשבת ישראל (תואר ראשון), תלמוד (תואר שני). המשיך את לימודיו לתואר שלישי באוניברסיטת בר-אילן. נושא עבודת המחקר שלו הוא "תלמוד ירושלמי מסכת קידושין פרק ראשון: נוסח, פירוש ותופעות עריכה" (בהנחיית פרופ' ד' שפרבר).
מחקריו עוסקים בספרות התלמודית והמדרשית.
בעל דרגת מרצה בכיר א'. מרצה במכללת גבעת ושינגטון, במכללת חמדת הדרום ובאוניברסיטה הפתוחה. במכללת חמדת הדרום הוא מרכז התוכנית לתואר שני בתרבות היהודית בזיקתה אל התנ"ך והוראתה.
משמש כיועץ אקדמי ב"גנזים" של פרויקט פרידברג לחקר הגניזה.
ספרו תלמוד ירושלמי מסכת קידושין – מהדורה מדעית יוצא לאור בקרוב בהוצאת יד יצחק בן צבי. כן הוציא לאור מהדורה מעודכנת של הירושלמי כפשוטו לפרופ' שאול ליברמן.
פרסומיה הרבים עוסקים בחקר ספרות התלמודית והמדרשית ובתחומים נלווים. יסד וערך את כתב העת "דרך אגדה".
חבר מערכת של קובץ "תרבות הגוף – יהדות ועם ישראל" (בהכנה), יחד עם פרופ' רוני לידור וד"ר חיים קאופמן.

 

פרופ' איריס שי

הינה חוקרת תזונה ואפידמיולוגיה של סמנים ביולוגים ומחלות כרוניות בפקולטה למדעי הבריאות, אוניברסיטת בן גוריון בנגב.  עם חזרתה מפוסט דוקטורט באוניברסיטת הרווארד בשנת 2004, היא מובילה, יחד עם עמיתיה באוניברסיטה, קבוצת מחקר בינלאומית המתמחה בניסויים קליניים בבני אדם העוסקים בחקר השפעת אסטרטגיות תזונה שונות ורכיבי תזונה ספציפיים על מנגנוני איזון סוכרת, נסיגת טרשת עורקים ושינוע רקמות שומן הגוף. הניסויים הקליניים הינם ייחודיים בעולם מבחינת חדשנותם, היקפם, טיבם ויצירתיותם ומנוהלים ברמה של חקר תרופות. תוך 6 שנים הובילה פרופ' שי עם עמיתיה פרסום 3 מאמרים במגזין הרפואי היוקרתי ביותר בעולם NEJM (ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין(, הישג חסר תקדים המהווה שיא ישראלי באקדמיה. בנוסף פרסמה מאמרים פורצי דרך במגזינים הרפואיים המובילים בתחום הקרדיולוגיה, סוכרת ותזונה. ממצאי מחקריה הישראלים מצוטטים היום בעולם כמורי דרך לעדכון הנחיות רפואיות בהקשר תזונה מחלות כרוניות וסמני דם . פרופ' שי זכתה במענקי מחקר יוקרתיים מהארץ, מאירופה ומארה"ב. פרופ' שי משמשת כיועצת נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון לקידום נשים באקדמיה.

 

ד”ר אסתר זרצקי

עסקה רבות בנושאי תקשורת ישירה ומקוונת ושימושיה במערכת ההוראה ופרסמה מחקרים חשובים. היא תלמד את הקורס שעניינו שיטות מחקר ומיומנויות בלמידה ובהוראה ותהיה אחראית לניהול הסדנה והפרויקט.