רישום תואר ראשון ושני
יראת 08-8511572
[email protected]

רישום הרחבת הסמכה ולימודי המשך
שלומית 08-8511513
[email protected]

רישום הסבת אקדמאים
עדן- 08-8511902
[email protected]

יצירת קשר

התמחות בהוראה – סטאז'

התמחות בהוראה (סטאז') מתבצעת בשנת העבודה הראשונה במערכת החינוך, והיא חובה על כל בוגרי המסלולים ללימודי תעודת הוראה במכללות לחינוך ובאוניברסיטאות.

ניתן להשתלב בהתמחות החל משנת הלימודים האחרונה לתואר ולתעודת הוראה, ובתנאי שהושלמו לפחות % 80 מהחובות הלימודיים לשנים הקודמות, לרבות התנסות בהוראה
מעשית ועזרה ראשונה. פטורים מהתמחות רק עובדי הוראה שהם קבועים במערכת.

ככלל, ההתמחות בהוראה תיעשה בשכבת הגיל, קדם יסודי, יסודי, חט"ב, או עי"ס, ובהתמחויות: מקצועות ההוראה, שהמתמחה הוכשר להם במהלך ההכשרה להוראה.

craza

לקול קורא לתחרות "סיפורי מתמחים" לשנת 2018 לחצו כאן

בוגרי החוג למוזיקה זכו בתחרות הפזמון של אגף המתמחים עם השיר המקורי "סטאז', סטאז'"

יעל ודוד לוי, בוגרי המחזור הראשון של החוג לתואר ראשון בהוראת מוזיקה בגבעת וושינגטון, זכו בתחרות הפזמון המקורי של אגף המתמחים בהוראה במשרד החינוך בשירם "סטאז', סטאז'", שיר אותו כתבו (מילים ולחן) בעצמם, ביצעו והפיקו. לסיוע בהפקה המוזיקלית נרתם בוגר נוסף של החוג, ירדן כץ.

תחרות הפזמון הינה קטגוריה חדשה בתחרויות של האגף למתמחים ונועדה להקשיב לקולם של עובדי הוראה חדשים. תוכן הפזמון מתייחס לחוויות, לתחושות אישיות ומקצועיות, קשיים, אתגרים והצלחות שחווה היוצר בשנת הסטאז' ומאפשר לציבור הרחב להציץ אל המתרחש מאחורי דלת הכיתה.

יעל לוי (זמרת, נגנית גיטרה וחלילית) ודוד לוי (נגן קונטרבס וגיטרה בס) הינם זוג נשוי העובד לפרנסתו בהוראת מוזיקה ונגינה בקבוצות. במהלך סדנת הסטאז' יזמה הגברת תמי אורדו, מנחת סדנת הסטאז', את תחרות הפזמון. יוזמה זו התקבלה בברכה על ידי אגף המתמחים במשרד החינוך. מכאן ועד לזכיה הדרך הייתה קצרה- הוגשו פזמונים ממוסדות הכשרת מורים בכל הארץ. יעל ודוד לוי זכו במקום השלישי והמכובד, בפרס כספי ובזכות להופיע הופעת בכורה עם השיר המקורי בארוע סיכום שנת הסטאז' וחלוקת פרסים של תחרויות האגף. הארוע עתיד להתקיים במאי 2018.

מדי שנה, החל משנת התשס"ה, מקיים אגף התמחות וכניסה להוראה במשרד החינוך תחרויות סיפורי מתמחים. מטרת התחרות הינה לאפשר למתמחים לבטא את המתרחש בעולמם המקצועי ולאפשר לקוראים ללמוד על שנת העבודה הראשונה.

ברכות לסטודנטית מיכל עמר על זכייתה בפרס ציון לשבח בתחרות סיפורי מתמחים לשנת התשע"ו

IMG-20160331-WA0079-11בשנת התשע"ו זכה בציון לשבח סיפורה של המתמחה מיכל עמר"גמול חינוך מיוחד". הסיפור מגולל את כניסתה של מיכל להוראה, לבטיה לצד הצלחותיה במסגרת עבודתה החינוכית.

לדברי מיכל, הודות למגוון הקורסים שלמדה וההתנסות בעבודה המעשית במהלך לימודיה במכללה ,  הם שסייעו לה בגיבוש ההחלטה לפסוע לכיוון החינוך המיוחד.

כך התגבשה אצלה התובנה שהאופק החינוכי בו היא מעדיפה להתמקד הינו תחום החינוך המיוחד.

ברכות לסטודנטית מורן שדה על זכייתה במקום השני בפרס תחרות סיפורי מתמחים לשנת התשע"ד

בשנת התשע"ד זכתה במקום השני בתחרות סיפורי מתמחים של משרד החינוך מורן שדה, סטודנטית במכללה האקדמית גבעת ושינגטון שכתבה את הסיפור "משהו חדש מתחיל אצלי עכשיו" בו היא מגוללת את סיפורה האישי, את הסיפוק הרב מתפקידה כמורה ומחנכת ועל האתגרים הרבים שהמלווים את תפקיד ההוראה. בין היתר, ציינה מורן בסיפור על הרגע בו החליטה להירשם לתואר ראשון בגבעת ושינגטון, רגע "ששינה את חיי", לדבריה והוביל אותה אל תחום ההוראה והחינוך. עוד ציינה כי הכלים אותם רכשה במהלך לימודיה הם שאפשרו לה להתמודד עם האתגרים הרבים שניצבו לפניה: "אומנם הגעתי עם ידע ומיומנויות הוראה שרכשתי במסגרת לימודיי, אך היה עליי ללמוד לזהות בכוחות עצמי את שיגרת החיים בבית הספר ולנסות להשתלב ללא מהומות וזרקורים מיותרים.

סיפורים אלה, המפורסמים במסגרת התחרות, מאפשרים הצצה ייחודית ובלתי אמצעית אל מאחורי דלת הכיתה של מתמחים, בוגרי מכללות אקדמיות, מחלקות להכשרת מורים באוניברסיטאות, מכל המגזרים. המגוון הרב בין הסיפורים מלמד כי למרות השונות ביטוי הספרותי, רב המשותף בהתמודדות המקצועית הנדרשת מכל עובד הוראה מתחיל. חלק מהסיפורים זכו לעיבודים שונים, המחזות, מיקוד נושא לדיון בקבוצה או המחשות בימי עיון לחונכים.