לפרטים 1-800-280-281

תואר ראשון ושני יראת 08-8511572 לומדי המשך והסבה מלי 08-8511513

תנאי קבלה ושו"ת

תנאי קבלה

לפירוט תנאי הקבלה למכללה בכלל ולחוג למדעים בפרט לחצו כאן

שאלות נפוצות

1. מדוע חשוב שאלמד במסלול מדעים לבית-הספר היסודי?

מדע, טכנולוגיה, טבע וסביבה – הם נושאים בעלי חשיבות למדינה, לחברה וגם לפרט. חשוב שהוראת נושאים אלה תהיה בידי אלה המכירים, מבינים ואוהבים אותם. חשוב שהוראת נושאים אלה תבוצע באופן מקצועי כבר בקרב תלמידים בגיל צעיר: בבית-הספר היסודי. כיום חסרים במערכת החינוך מורים מתאימים להוראת מדעים. אתם יכולים להיות המקצוענים שיעזרו לפתח בתלמידיהם סקרנות, הנעה, ידע ודרכי חשיבה בתחומים אלה, ובכך תוכלו לשנות את פני מערכת החינוך ולקדם את המדינה לקראת העתיד.

2. מדוע כדאי לי ללמוד במסלול מדעים לבית-הספר היסודי?

הוראת מדעים היא מקצוע מרתק ומאתגר, התובע מאמץ, מסירות והתמדה. לכן  תכנית הלימודים תדרוש מכם מאמץ ועבודה קשה גם במהלך לימודיכם במסלול. צוות המורים במכללת גבעת ושינגטון מתחייב לסייע לכם להגיע להישגים בלימודים ולהתפתח כמורים מקצועיים למדעים.

כיום קיים במערכת החינוך מחסור גדל והולך של מורים מקצוענים למדעים – בעיקר בבתי-הספר היסודיים. כבוגרי התכנית במכללת גבעת ושינגטון  תהיו מבוקשים להוראה במערכת החינוך.

3. מדוע ללמוד דווקא במכללת גבעת ושינגטון?

מכללת גבעת ושינגטון היא מכללה אקדמית קטנה אך ותיקה ומנוסה, הנמצאת בתנופת התפתחות אקדמית. בגבעת ושינגטון זוכים התלמידים ליחס אישי ולאווירה אמונית, בקמפוס  ירוק המשרה נעימות ורוגע. הקמפוס נמצא במקום נגיש, קרוב למרכז הארץ. לכן מכללת גבעת ושינגטון מתאימה בעיקר לתלמידים שומרי תורה ומצוות המתגוררים במרכז הארץ ובדרומה.

4. חברתי שוקלת ללמוד הוראת מדעים באוניברסיטה. מדוע דווקא במכללת גבעת ושינגטון?

רמת ההוראה באוניברסיטאות ידועה. האוניברסיטאות מתמחות במחקר מדעי ובהוראת מדעים לאלה השואפים להתמחות בתחום מדעי זה או אחר. אולם למכללת גבעת ושינגטון מספר יתרונות: לימודי המדעים במסלול  הם בגישה רוחבית, ובה נלמדים יסודות כל תחומי המדעים והטכנולוגיה. גישה זו מקנה ראייה רחבה ומערכתית על המדעים כמכלול, ובכך היא מתאימה יותר להכשרה להוראת מדע וטכנולוגיה בבתי-הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מכללת גבעת ושינגטון היא מכללה אקדמית לחינוך המתמחה בהכשרה להוראה. תכנית הלימודים כוללת – כחלק אינטגרלי – התנסות בהוראה במשך כל שנות הלימודים בליווי הדרכה פדגוגית צמודה.

 5. האם מובטחת לי עבודה בהוראת מדעים לאחר שאסיים את לימודי?

אין זה הוגן להבטיח לכם קליטה קלה בעבודה במערכת החינוך, אם רק תלמדו במסלול מדעים לבית-הספר היסודי. אולם אם תסיימו בהצלחה את לימודיכם בתכנית – כולל בהכשרה המעשית – אנו מאמינים כי לא תתקשו בהשמה לעבודה, ואף תהיו מבוקשים להוראה בכל בית-ספר.

אנו במכללת גבעת ושינגטון נתאמץ להכשיר אתכם באופן נאות וגם נעשה כמיטב יכולתנו על-מנת לסייע לכם בהשמה לעבודה בהוראה.

6. האם התכנית למדעים פתוחה גם לגברים?

אנו רואים בחיוב את הצטרפותם של גברים להוראה בבתי-הספר היסודיים בכלל, ולהוראת מדעים בפרט. ברוח זו  הלימודים במסלול פתוחים גם לגברים. אם יצטרפו גברים למעגל הלומדים במסלול, הם ילמדו באותה כיתה עם הנשים, אך בישיבה נפרדת. אם תהיה הצדקה, נדאג ללימודים בקבוצות נפרדות.