יצירת קשר

יצירת קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

בית הספר מזמור

טלפון: 08-8511819 מייל:mizmorschool@gmail.com

מסלול ביצוע

בוגר המגמה יוכשר להיות נגן ומבצע בעל יכולת אילתור ונגינה בהרכבים ברמות הגבוהות ביותר ובסגנונות רבים. כמו כן יינתן לו הידע והכלים ליצור מוזיקה איכותית הבאה ממקומות היותר עמוקים שבנפשו.

נושאי לימוד מרכזיים

פתוח שמיעה

הקניית יכולות שמיעה גבוהות שמשפרות בהכרח את רמת הביצוע של המוזיקאי. עם התמקדות בשמיעה יחסית, כלומר דו יחסי ולא דו אבסולוטי.
מורה: אלי בנקוט

הרמוניה

הבנת מהלכים הרמוניים, הקניית יכולת ניתוח וביצוע של מהלכים הרמוניים
מהרמוניה מסורתית עד הרמוניה של הג'אז.
מורה: אלי בנקוט

פסנתר ל"לא פסנתרנים"

הקניית יכולות בסיסיות בנגינה על פסנתר, הכרת וויסינג והיפוכים, טנשנים, יד שמאל ויד ימין בתפקידים, יכולת ליווי בסיסית בפסנתר לסיטואציות מוזיקאליות שונות.
מורה: אבי אדריאן

תולדות המוזיקה המערבית

תולדות המוזיקה המערבית מימי הביניים ועד היום, הלימוד יתבצע באופן תיאורטי ומעשי.
מורה: גרשון ליזרסון

תולדות המוזיקה ג'אז

תולדות הג'אז מתחילת המאה ה-20 ועד היום, הלימוד יתבצע באופן תיאורטי ומעשי.
מורה: אבי ליבוביץ

קצב

חדירה עמוקה למרחב הקצבי, חשיבה קצבית, משקלים לא סימטריים, חשיבה א-סימטרית, פוליריטמיקות בסיסיות, פוליריטמיקות מורכבות, החשיבה המזרחית – קומפוזיציה סביב הפעימה, "טי-איי", משקלים ראשיים, משניים ומשקל על משקל על משקל, החשיבה הלטינית – סלסה, קלאווה, תפקידים קלאסיים (אופייניים ביותר) במוזיקה לטינית, סמבה, יצירת יכולת אישית לחשיבה קצבית מורכבת, נגינה על כלי הקשה.
מורה: רוני עברין

מוזיקה יהודית אירופאית, מזרחית ואנדלוסית

סקירה הסטורית על מוזיקה יהודית ככל שהיא ידועה לנו, החל מבית המקדש, הבנת הפונקציה של המוזיקה בריטואל הדתי היהודי, הבנת המשקל הרוחני של מוזיקה ביהדות, מוזיקה יהודית מזרחית, מוזיקה יהודית מערבית, נסיון לתחם את המוזיקה היהודית בהגדרות מוזיקאליות מוחלטות כגון מקצב מסויים או שימוש בסולמות מסויימים, מוזיקה חסידית, מוזיקת כלייזמר, פיוטים, הבנה של המקום הרוחני בהגדרה למוזיקה יהודית, נסיון לעצב את עצמנו כמוזיקאים יהודיים.
מורה: נאור כרמי, אלעד גבאי

קריאת תווים

הקניית יכולות קריאה בסיסיות, הבנת הכתיבה, הספירה והערכים הזמניים והמלודיים של התו, קריאה ברמות שונות, החל מקריאה בסיסית ביותר ועד לקריאה וביצוע של פרטיטורות מסובכות, קריאה ראשונה (סייט רידינג), קריאה בטרנספוזיציה, קריאה של אקורדים וגם של ליינים מלודיים לגיטריסטים ופסנתרנים.
מורה: אבי ליבוביץ

כתיבה יוצרת ובית מדרש

לימוד טקסטים וקטעי שירה והקניית יכולת ביטוי לירית אישית.
פתיחת האזורים הסגורים בנפש.
מורה בנים: הרב מרדכי ורדי, מורה בנות: סיוון הר שפי

אילתור

הכנת הגוף והנפש לאילתור, בניית מרחב תמרון הרמוני ומלודי לאילתור, מרחב קצבי באלתור, אלתור לפי אקורדים (צ'יינג'ס), אילתור משמיעה, אלתור לפי סולם, המשכיות באלתור, קומפוזיציה באילתור, הבנה יסודית של המרכיבים ההרמוניים, בניית בסיס מוצק להשתלטות על הצ'יינג'ס, יצירת עניין בנגינה, אוצר מילים, ניתוח סולוים והבנתם, ניתוח הנגינה בשיעור, המרחב הנפשי – כיצד לעמוד על במה, איך לתעל את הידע לנגינה מעשית, מהו סולו טוב.
מורים: דניאל זמיר, אבי ליבוביץ, ענת פורט, הדס טריינין

ביצוע (אנסמבל)

נגינה מעשית, הקניית יכולות ביצוע גבוהות, יישום הידע וההבנה בנגינה, כתיבת עיבודים להרכב כולל טרנספוזיציה, ניתוח הנגינה, גיבוש שפה מוזיקאלית, גיבוש סגנוני אישי, גיבוש בהרכב, הבנת הפונקציה של כל אחד בהרכב ויישום נכון של ההבנה בריל טיים, נגינה בהרכב מאלתר – ליווי.
מורה: מורי בית הספר לפי סגנון, לפי רמה, ולפי כלי הנגינה

שיעור כללי

שעור פרטי לכל תלמיד במגמת ביצוע על ידי מורה מותאם אישית, ובמימון בית הספר.

 

היקף לימודים

היקף שעות: 22 ש"ש קורסי חובה

55 נקודות חובה
17 נקודת בחירה מתוך 41
סה"כ 72 נקודות = 1890 ש"ש

ניתן וצריך לבחור גם קורסי בחירה, שנמצאים במסגרת מגמת הלחנה ועיבוד. (פירוט קרדיטים: כאן)