יצירת קשר

יצירת קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

בית הספר מזמור

טלפון: 08-8511819 מייל:mizmorschool@gmail.com

מסלול הלחנה ועיבוד

בוגר המגמה יוכשר להיות מלחין ומעבד ברמות הגבוהות ביותר ובסגנונות רבים. כמו כן יינתן לו הידע והכלים ליצור מוזיקה איכותית הבאה מהמקומות היותר עמוקים שבנפשו.

נושאי לימוד מרכזיים

פתוח שמיעה

הקניית יכולות שמיעה גבוהות שמשפרות בהכרח את רמת הביצוע של המוזיקאי. עם התמקדות בשמיעה יחסית, כלומר דו יחסי ולא דו אבסולוטי.
מורה: אלי בנקוט

הרמוניה

הבנת מהלכים הרמוניים, הקניית יכולת ניתוח וביצוע של מהלכים הרמוניים
מהרמוניה מסורתית עד הרמוניה של הג'אז.
מורה: אלי בנקוט

פסנתר ל"לא פסנתרנים"

הקניית יכולות בסיסיות בנגינה על פסנתר, הכרת וויסינג והיפוכים, טנשנים, יד שמאל ויד ימין בתפקידים, יכולת ליווי בסיסית בפסנתר לסיטואציות מוזיקאליות שונות.
מורה: אבי אדריאן

קצב

חדירה עמוקה למרחב הקצבי, חשיבה קצבית, משקלים לא סימטריים, חשיבה א-סימטרית, פוליריטמיקות בסיסיות, פוליריטמיקות מורכבות, החשיבה המזרחית – קומפוזיציה סביב הפעימה, "טי-איי", משקלים ראשיים, משניים ומשקל על משקל על משקל, החשיבה הלטינית – סלסה, קלאווה, תפקידים קלאסיים (אופייניים ביותר) במוזיקה לטינית, סמבה, יצירת יכולת אישית לחשיבה קצבית מורכבת, נגינה על כלי הקשה.
מורה: רוני עברין

 

תולדות המוזיקה המערבית ותולדות הג'אז

תולדות המוזיקה המערבית מימי הביניים ועד היום וקורס נוסף בתולדות הג'אז תחילת המה20 ועד ימינו.
הלימוד יתבצע באופן תיאורטי ומעשי.
מורה: גרשון ליזרסון, אבי ליבוביץ

מוזיקה יהודית אירופאית, מזרחית ואנדלוסית

סקירה הסטורית על מוזיקה יהודית ככל שהיא ידועה חנו, החל מבית המקדש, הבנת הפונקציה של המוזיקה בריטואל הדתי היהודי, הבנת המשקל הרוחני של מוזיקה ביהדות, מוזיקה יהודית מזרחית, מוזיקה יהודית מערבית, נסיון לתחם את המוזיקה היהודית בהגדרות מוזיקאליות מוחלטות כגון מקצב מסויים או שימוש בסולמות מסויימים, מוזיקה חסידית, מוזיקת כלייזמר, פיוטים, הבנה של המקום הרוחני בהגדרה למוזיקה יהודית, נסיון לעצב את עצמנו כמוזיקאים יהודיים.
מורה: נאור כרמי, אלעד גבאי

קריאת תווים

הקניית יכולות קריאה בסיסיות, הבנת הכתיבה, הספירה והערכים הזמניים והמלודיים של התו, קריאה ברמות שונות, החל מקריאה בסיסית ביותר ועד לקריאה וביצוע של פרטיטורות מסובכות, קריאה ראשונה (סייט רידינג), קריאה בטרנספוזיציה, קריאה של אקורדים וגם של ליינים מלודיים לגיטריסטים ופסנתרנים.
מורה: אבי ליבוביץ

מוזיקה לסרטים ותיאטרון

לימוד הלחנהת מוזיקה תוכניתית, מוזיקה לאווירה, תנועה, וויזואליות. לימוד עיצוב פס קול, מידי וכו.
מורה: ישראל ברייט

הלחנת שירים (פזמונאות)

כתיבה של לחנים לשירים, מבנה שיר קלאסי, שיר פופ קליט, שיר רוק עמוק, התעסקות עם טקסטים בשילוב עם לחנים, עבודה עם חומרים של התלמידים בהתמודדות הקבוצה עם החומרים האישיים, כתיבה לפי נושאים, שיר "עצוב", שיר "שמח" וכו'
מורה בנים: אהרון רזאל, אפרים שמיר, מורה בנות: מיקה קרני

כתיבה יוצרת ובית מדרש

לימוד טקסטים וקטעי שירה והקניית יכולת ביטוי לירית אישית.
פתיחת האזורים הסגורים בנפש.
מורה לבנים: הרב מרדכי ורדי מורה לבנות: סיוון הר שפי

קומפוזיציה (הלחנה)

הלחנה ליניארית, הלחנה המבוססת על הרמוניה, טכניקות בקומפוזיציה (מודולציה, היפוך ראי, היפוך סרטן ועוד), סגנונות בהלחנה, גישות שונות בקומפוזיציה, הגישה המזרחית המודולארית, הגישה המערבית הקלאסית המבוססת על מנגינה וליווי הרמוני, ביטוי דרמטי ורגשי בכתיבה, שמיעה של קומפוזיציות של תלמידים וניתוח היצירות.
מורה: נאור כרמי, אלי בנאקוט

עיבוד ותזמור

הכרת המנעדים המוצלחים של הכלים השונים, טכניקות בעיבוד (סולי, דרופ 2, דרופ 4 ועוד), עיבוד ותזמור לסיטואציות מוזיקאליות שונות, עיבוד ותזמור לסיטואציות תזמוריות שונות, בחירה סגנונית בעיבוד, תזמור לרביעיית כלי נשיפה, עיבוד ותזמור לביג בנד, עיבוד ותזמור לרביעיית מיתרים, הקניית מיומנויות עיבודיות על סמך טקסט הרמוני נתון, הקנית מיומנויות תזמורתיות על סמך טקסט הרמוני ומלודי נתון, יישום הידע ההרמוני באופן מעשי.
מורה: אלי בנקוט

היקף לימודים

היקף שעות: 22 ש"ש קורסי חובה

60 נקודות חובה
12 נקודות בחירה מתוך 36
סה"כ 72 נקודות = 1890 ש"ש

ניתן וצריך לבחור גם קורסי בחירה, שנמצאים במסגרת מגמת הלחנה ועיבוד. (פירוט קרדיטים: כאן)