ד"ר חסיה פרידמן

לחסיה תואר שלישי בחינוך ומנהיגות מאוניברסיטת סאסקס באנגליה. את התואר השני סיימה בהצטיינות במנהל החינוך והמדיניות באוניברסיטת בן גוריון.  בהכשרתה, היא בוגרת קורסים בהנחיית מורים, הוראת תרגום, מיומנויות הערכה של תכניות לימוד, ומנהיגות פדגוגית באוניברסיטת בר אילן. עד לאחרונה עבדה כמורה ורכזת ברשת אמי"ת והייתה חברה בצוות מחקר ופיתוח "גוגיה" של כלל הרשת. מיזם זה שואף להוביל לחדשנות פדגוגית ותרבותית בתפיסה החינוכית של סגלי הוראה בבתי ספר באמצעות קהילות לומדות. במסגרת הנחיית מורים, הובילה חסיה השתלמויות בית ספריות וארציות במנהיגות מורים, אסטרטגיות בהוראה/ למידה, שיקולי דעת בהוראה, מעגלי דיאלוגים, יצירתיות וחשיבה יצירתית, מסוגלות אישית והעצמה, ומיומנות אוריינית.

בין השנים 2003-2010 הייתה חסיה אמונה על הצד הפדגוגי והמחקרי של עמותת 'קרן גימל'. הקרן שפעלה באזור השפלה שמה לה לדגל את טיפוח הערכים החינוכיים- החברתיים בקרב אוכלוסיות מוחלשות בכלל ונוער וילדים בסיכון בפרט.

מאז 2003  עובדת חסיה כמרצה ומדריכה פדגוגית באנגלית לסטודנטים סדירים וסטודנטים במסלולי הסבה לאנגלית במכללת גבעת וושינגטון ומכללת תלפיות. פרסומיה האקדמיים עוסקים בזהות התפקידית של רכזי מקצוע לאנגלית, דפוסי מנהיגות של עובדי הוראה, יצירת קהילות לומדות בקרב מורים בארץ ובעולם, מורים בתפקידי מפתח, ומסוגלות אישית וקבוצתית של פרחי הוראה.