Search

אירידולוגיה-העיניים הן הראי של הגוף והנפש

היופי מתחיל מבפנים

מאת: שני קדר N.D,  נטורופתית ואירידולוגית ,מטפלת מאבחנת,מרצה לאירידיולוגיה ונטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה.

מפת איברי הגוף

ביטוי עתיק אומר כי “העיניים הם החלון לנשמה”, דרך העיניים ניתן לראות את כל תכונותיו וסודותיו של האדם.חכמי קדם בתקופת המקרא וכן במזרח הרחוק ידעו מזה אלפי שנים להפיק מידע רב ומועיל מההסתכלות בעין לגבי ההיבטים הגופניים והנפשיים באדם ויכלו לזהות חולשות וטראומות גופניות שהפכו למחלות במידה ולא טופלו כראוי.

העיניים הן ראי הגוף והנפש והן משקפות בצורה מדוייקת להפליא את המתרחש בגופנו מבחינות רבות .פעמים רבות אנו עושים שימוש בביטויים שונים על מנת לתאר מצבים כגון: “יש לו/ה עיניים שמחות,עצובות,עיניים חודרות” וכו’. ביטויים אלו משקפים פעמים רבות באופן בלתי מודע את התחושות והרגשות הפנימיים שלנו.

האירידולוגיה היא שיטת אבחון על פי קשתית העין -החלק הצבעוני של העין בדומה לעינים כחולות,חומות וכו’. קשתית העין הנה מפה המגלה לנו את מצב ומבנה הרקמות והמערכות בגוף,דרך קשתית העין ניתן לאבחן את מצבו הגופני של האדם את מצב המערכות והרקמות בגוף, לאתר נטיות גנטיות,חולשה של אברים ומערכות ולקבל מידע בעל ערך נוסף.

מפת קשתית עין ימין

אירידולוגיה מודרנית היא כבת 150 שנה ובפיתוחה עסקו רופאים ומנתחים ברחבי העולם שגילו כי בכל ניתוח כירורגי או מחלה מתקדמת הופיעו כתמים שחורים בקשתית באזור הרקמה הנגועה.תגלית נוספת היתה שלמטופלים שונים שסבלו מאותה מחלה התפתחו סימנים,צורות וצבעים דומים בקשתית. כדוגמא חולים שסבלו ממחלות שקשורות לכבד, פיתחו סימנים חומים בעלי שוליים ברורים באזור של הכבד, רופאים אלו שמו לב שמיקומם של סימנים אלו היו נכונים לגבי כלל המטופלים שלהם. במשך הזמן פותחה מפת העין ובה ניתן לכל איבר ומערכת מיקום משלהם ולכל צורה צבע או סימן ניתן משמעות תפקודית בגוף.

משמעות הצבעים בעיניים

מהבחינה המדעית התפתחו העיניים ועצב הראיה מרקמת המוח שנוצרת בשלב העוברי מכאן העיניים שלנו שומרות על רגישותו של המוח וזוהי הסיבה מדוע העיניים כל כך “חושפות” את מצב האדם. כיום קיימים למעלה מ-80 סוגים שונים של סימנים בקשתית הנותנים אינפורמציה בסיסית לגבי מצבו הגופני של האדם.אחד מהסימנים הראשונים שאירידולוג מבחין בהם בזמן האבחון הוא צבע הקשתית.

 

קייימים 3 צבעים בסיסיים של קשתית-כחול,חום ומעורב כל צבע מעיד על נטייה גופנית,מסלול מחלה וסוג אישיות אחר,כדוגמא:

אנשים בעלי עיניים כחולות נוטים לפתח רגישות במערכת הלימפה והמערכת החיסונית,נטייה רבה יותר לאלרגיה נשימתית,ברונכיטיס,סינוסיטיס ובעיות מפרקים.

עין כחולה מייצגת חולשה של מערכת החיסון והלימפה

אנשים בעלי עיניים חומות נוטים לפתח רגישות במערכת העיכול,צריכים לנקות את מחזור הדם והכבד שלהם כבסיס לבריאות תקינה ולחזק את מערכת העצבים הנוטה להיות רגישה יתר על המידה.

אנשים בעלי עיניים מעורבות מפתחים רגישות בכיס המרה ופירוק של שומנים ונוטים לפתח חולשות הקשורות ללבלב ומערכת העיכול.

ייחודה של האירידולוגיה כשיטת אבחון

ייחודה של האירידולוגיה כשיטה הנה באפשרות לקבל תמונה כוללת מעמיקה המשקפת את מצבו של האדם הגופני והנפשי כאחד וזאת ללא בדיקה כואבת ופולשנית החודרת לגוף,כמו כן מאפשרת האירידולוגיה לזהות את המקור לבעיות או התחלואים, ולא רק לזהות את הסימפטומים הנלווים לבעיה.

האירידולוגיה נחשבת גם ככלי מניעתי חשוב מכוון שהיא מאפשרת לזהות מראש את החולשות הגופניות שעשויות לבוא לביטוי בשלב מאוחר יותר במידה והאדם לא שומר על אורח חיים בריא ומתחזק את מערכות גופו .

מה ניתן לאבחן בעזרת האירידולוגיה?

• מידת חסינותו של האדם למחלות וכוחות הריפוי של הגוף.

• נטיות שונות ומקורן כגון:אנמיה,כולסטרול,לחץ דם,עייפות וחולשה.

• לאבחן רגישויות ואלרגיות למזון ולהתאים תפריט תזונתי אישי.

• לזהות חולשות תורשתיות פוטנציאליות שקיבל האדם מהוריו ולמנוע את הופעתן.

• ניתן לעמוד על טיבם של כישורים מנטליים,מצב נפשי ורגשי של האדם.

 

אירידולוגיה ממוחשבת

אירידולוגיה ממוחשבת

אירידולוגיה ממוחשבת הינה שיטת אבחון ייחודית ומתקדמת וכלי אבחוני מדוייק ורב עוצמה. האבחון האירידולוגי הממוחשב מתבצע לאחר צילום מהיר של שתי העיניים. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת זו ניתן לראות תמונה גדולה יותר וברורה יותר של קשתית העין,לסרוק ולמפות את מערכות הגוף,לקצר את משך האבחון בשל רמת דיוקו ולקבל ניתוח גרפי של מצב המערכות וכן להציע לאדם את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

לדף הקורס אירידולוגיה | נטורופתיה