יצירת קשר

073-3744149 adama@washington.ac.il

צור קשר עם אדמה

נועה אוליאל

רכזת תזונה נטורופתית

נטורופתית מוסמכת N.D. משנת 1997(בוגרת “הקולג’ הישראלי לרפואה משלימה”)

תואר B.A. במדעי החברה.

בעלת ניסיון טיפולי של 16 שנים ובעלת קליניקה פרטית לרפואה משלימה.

מרצה כ- 20 שנה בתחום הנטורופתיה והתזונה הטבעית במכללות לרפואה משלימה, בהשתלמויות למורים בנושא תזונה ואורח חיים בריא, במפעלים, בבתי ספר, בסדנאות פרטיות לאורח חיים בריא ובקבוצות תמיכה להרזיה.

מקדמת תוכניות בריאות במשך 15 שנים במסגרת הפורום הישראלי למניעת מחלות לב וכלי דם במרכז הרפואי ברזילי באשקלון במפעלים ובמקומות עבודה. מדריכה נאמני בריאות לאורח חיים בריא במפעלים כחלק מתוכנית קרן מנוף של הביטוח הלאומי ומשתתפת במחקרים תזונתיים.

מאמר שכתבה בנושא השפעת תוכנית התערבות קהילתית במפעלים בישראל על מידת הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם , במסגרת הפורום למניעת מחלות לב עם פרופ’ חיים יוספי ופרופ’ ויסקופר מהמרכז הרפואי ברזילי באשקלון פורסם בעיתון “הרפואה” של חודש אוגוסט 2016.

משתתפת במחקר על חולים מעשנים שעברו אירוע לבבי במרכז הרפואי ברזילי.

עוסקת בפיתוח ושיווק תוכנת “נטורונגו” – תוכנה מקצועית למטפלים ברפואה משלימה.

 

למה רפואה משלימה?

החלטתה של נועה להיות מטפלת הגיעה לאחר שאימה ז”ל חלתה במחלה קשה וקבלה טיפול כושל לאורך כל שנות מחלתה. הרופאים לא יכלו להקל על סבלה והתקשו להתמודד עם הטיפול בסיבוכי המחלה שהלכו והחמירו עקב מחדלים רבים של המערכת הרפואית.

מיד עם שחרורה מהצבא נרשמה ללימודי נטורופתיה כדי ללמוד ולדעת על כל דרכי הטיפול הלא קונבנציונאליים מתוך תקווה לסייע במיוחד לאותם חולים שהטיפול הרפואי הקונבנציונאלי לא סיפק מענה הולם לסבלם.

החוויה הטיפולית המוצלחת ביותר שחוותה נועה הייתה לפני 10 שנים, כאשר נכנסה לקליניקה שלה מטופלת שסבלה ממחלה אוטואימונית קשה עם פרוגנוזה קודרת. הרופאים אמרו לה שנותרה לה שנה אחת לחיות והיא מוכנה לנסות כל טיפול שיציעו לה. היום לאחר 10 שנים היא לא רק חיה ונושמת אלא ילדה שלושה ילדים וזאת בניגוד לכל הזהרות הרופאים שהריון ולידה מסכנים את חייה ויכולים לגרום למותה.

נועה מעידה על עצמה כי אם לא הייתה בוחרת במקצוע טיפולי קרוב לוודאי שהייתה מאמנת את נבחרת ישראל בהתעמלות קרקע.

לדעתה, התכונות הכי חשובות שמטפל צריך בארגז הכלים שלו הם יכולת הכלת הזולת ומטפל שיהיה נטול אגו ככל האפשר.