יצירת קשר

נועה- 08-8511506 pardes@washington.ac.il

יצירת קשר עם פרדס

תקצירי קורסים

ליצירת קשר לחצו כאן

ציור תימטי

4 ש”ש – פורת סלומון

מהרישום אל הצבע, מהנייר והעפרון אל השמן והבד, לפי הספר. ללמוד לצייר משמעותו לשכוח איך לראות, וללמוד להתבונן. דרך טכניקות עבודה ותרגילים שונים נשחרר את היד, נחדד את העין ונשגע את המוח.

ציור חופשי

4 ש”ש – אסתר שניידר

הציור הוא מדיום עתיק, עתיר מסורות ועשיר ביותר, מה שהופך אותו למעניין ומורכב. הקורס יבחן את מדיום הציור דרך ציור עכשווי ולא רק. נעבוד מתוך התבוננות ומהדמיון, נעסוק בקשר בין החומר לתוכן, ובאפשרות הטמונות בו למשחק ולחידוש. ננסה לשבש מסורות, נתבונן במציאות היום יומית שלנו, בדיעות הקדומות, בחומרים ויזואליים שונים. נבחן מהלכים ציוריים כמו קבלת החלטות, משחק, רגש, חומר ואיך כל זה מוביל למשמעות ולהיפך. נבחן ציור כפעולה בעולם ונעבוד בחומרים מגוונים.

יסודות הפיסול

3 ש”ש – אסי משולם

השיעור יעסוק בהיכרות בסיסית עם מדיום הפיסול והעיצוב התלת-מימדי. נתוודע לכלי הסדנה ולחומריה, ונתרגל טכניקות בסיסיות (פיסול בחומר, יציקת גבס, עיסת נייר, עבודה בעץ וכדומה) שבאמצעותן ניתן ליצור עולם ומלואו. יחד נתוודע למושגים בפיסול העכשווי, ונבחן כיצד גם חומרים לא סטנדרטיים, עשויים לשמש אותנו בבואנו לפתחה של העשייה האמנותית.

אמנות העדשה – צילום ווידאו

עינת עריף-גלנטי, 3 ש”ש

מרכיבי היסוד של הצילום ויחסי הגומלין בין טכניקה לתוכן.
צמצם, סגר, אור, קומפוזיציה, דיוקנאות וצילום מבויים: תכנון, הפקה, בימוי וביצוע של סצנה מתוכננת ובעלת משמעות.
שפה צילומית וחידוד התחביר החזותי האישי, צילום חברתי, ביקורתי, ועבודה בסדרות. ביסוס כלי הביקורת בצילום על פי הפרמטרים הטכניים, החזותיים והרעיוניים.

קורס פוטושופ

2 ש”ש בסמסטר א’ – אסי משולם

במהלך הקורס נכיר ונלמד את תוכנת “פוטושופ” לעיבוד תמונה, מתוך הבנה כי המחשב משמש היום ככלי חשוב והכרחי ליצירת אמנות, ולבניית תהליכים יצירתיים המלווים את פיתוח השפה האמנותית. הקורס יסייע לעוסקים בצילום ככלי לעיבוד ולשיפור איכויותיה של תמונה, אולם מטרתו אינה טמונה רק בהכרת הפוטושופ ככלי עזר, אלא ככלי ליצירה העומד בפני עצמו. במהלך הקורס נכיר את התוכנה ונעסוק בהיבטים הטכניים והמעשיים שלה, אולם נעשה גם שימוש בכלים שלמדנו וניישם אותם במסגרת של פעילות אמנותית לשמה.

עריכת וידאו

2 ש”ש בסמסטר ב’ – אלון לוי

מה זאת עריכה? מה הכלים העומדים לרשות העורך וכיצד ניתן להשתמש בהם?
הקורס יספק הכרות ראשונית עם עולם עריכת הוידאו בעידן הדיגיטלי – תיאוריה, כלים ופרקטיקה מעשית, שתאפשר בסיס להתחיל ולצלול לתוך המורכבות והקסם של עולם עריכת הוידאו.

סדנא רעיונית

3 ש”ש – פורת סלומון

שאלת הגבולות היא שאלת היסוד של העשייה האמנותית. הקורס משלב הרצאות, דיונים ויצירה אישית. נערוך דיון בסוגיות שעל הגבול דרך הכרות מעמיקה עם אמנים עכשויים שעוסקים בהן, וכן דרך עבודה אישית של הסטודנטים.

בית מדרש יוצר

הרב מרדכי ורדי, 2 ש”ש

הקורס מחבר בין שיח בית מדרשי סביב יצירות אמנות לבין ביטוי אישי של המשתתפים, כדיאלוג מפרה עם חמרי תרבות ועם המקורות היהודיים. השאיפה היא לפתוח אופקים חדשים ולהרחיב את אוצר המילים של השפה האמנותית.

מבוא לאמנות בישראל

3 ש”שׁ – יונתן אמיר

מהי אמנות ישראלית, מי הם יוצריה ומתי היא נולדה הן רק שלוש שאלות מני רבות המעסיקות את חוקרי האמנות המקומית. הקורס מבוא לאמנות בישראל סוקר התפתחויות מרכזיות בסיפורה של האמנות בישראל, במקביל לבחינת החלקים שלא נכנסו מסיבות שונות לסיפור המרכזי. הקורס משלב הרצאות וסיורים בתערוכות ברחבי הארץ.

מבוא לתיאוריות של אמנות

2 ש”ש – יונתן אמיר

ימיה של הכתיבה והמחשבה על אמנות כימיה של האמנות עצמה. בשיעור נקרא טקסטים מרכזיים מתולדות התיאוריה של האמנות, לצד טקסטים מכוננים כלליים שיבחנו בין השאר על רקע השפעתם התרבותית. בין ההוגים שכתביהם יוצגו בקורס: אפלטון, עמנואל קאנט, קארל מרקס, ולטר בנימין, ג’ון ברג’ר, לינדה נוכלין ועוד.

מבוא לאמנות מודרנית

שרה בנינגה, 2 ש”ש

הקורס סוקר את המגמות המרכזיות של המאות ה-19 וה-20 בעולם האמנות המערבי. הדגש ניתן לא רק על השינויים הדרמטיים בתוכן ובסגנון אמנותי שהתפתחו לנוכח המודרניזם, אלא גם על שינויים במקומה החברתי של האמנות ובאופן בו תפסו אמנים מחדש את תפקידם ואת תהליכי היצירה. הכרות עם התפתחויות אלו מאפשרת להבין את עולם האמנות של ימינו על רקע עברו.

ליצירת קשר לחצו כאן