תמר מהצרי מורת המאה

המורה תמר מהצרי, מחנכת באולפנת גבעת ושינגטון נבחרה כמורת המאה במסגרת פרס מורי המאה לשנת התשע”ו.

מהצרי , עוסקת בהוראה מזה כ-40 שנה וחינכה במהלך השנים למעלה מאלף תלמידות. בשנה האחרונה, לימדה כעשרים בנות שעלו בשנתיים האחרונות מאתיופיה ולומדות במסגרת תכנית “בינה” באולפנה. הבנות, שבתחילת השנה לא ידעו קרוא וכתוב, נחלו הצלחה מרשימה ביותר ואף נגשו לבגרויות במקצועות שונים. בנוסף, מהצרי מלמדת בשנים האחרונות את השפה העברית גם בנות יוצאות חבר העמים אשר לומדות במסגרת פרויקט “ליציי” בגבעת ושינגטון.

20151221_193838--

“המורה תמר זכתה בפרס מורי המאה בזכות פועלה החינוכי ארוך השנים וביוזמות חינוכיות חדשניות המאירות את דרכן של בנות האולפנה” אמר הרב אריה גברא, ראש אולפנת גבעת ושינגטון “תמר תורמת רבות לטיפוח תלמידות בעלות מידות טובות, אוהבות ה’ ויראות שמיים. היא שואפת לצמיחה מתמדת של האולפנה ותלמידותיה ופועלת כל שנותיה מתוך תחושת שליחות וקבלת אחריות על הדורות הבאים”.

תהליך הבחירה של ועדת “מורי המאה” הארצית התבסס על המלצת צוות הניהול של המוסד החינוכי וכן על המלצת צוות הפיקוח המחוזי.

“אולפנת גבעת ושינגטון זוכה זו השנה החמישית ברציפות בפרס מורי המאה “. אמר יקי סעדה, מנכ”ל קריית החינוך גבעת ושינגטון. “מלבד לימודי הליבה והשאיפה המתמדת להצלחה בבגרויות, משקיעה המורה תמר וכל הצוות החינוכי בהעשרת סביבת הלימודים של הבנות וחינוכן לדרך ארץ ויראת שמיים. המורה תמר מהצרי חדורת אמונה בתפקידה המיוחד כאשת חינוך ובעלת הישגים חינוכיים שבהחלט ראויים להוקרה”.

ד”ר בני פישר, ראש המינהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך: “אני מברך את תמר על ההכרה והזכייה בפרס מורת המאה”. עוד הוסיף פישר כי “זהו הישג מרשים וחשוב עבור המוסד החינוכי גבעת וושינגטון ועוד יותר עבור התלמידות שזוכות ללמוד ממורה כמו תמר”.

יום פתוח באולפנת גבעת ושינגטון

יום פתוח התקיים  באולפנת גבעת ושינגטון לרישום לקראת השנה הבאה- התשע”ז.

אולפנת גבעת ושינגטון, זוכת פרס החינוך ההתיישבותי לשנת התשע”ד, מאפשרת למאות הבנות שמגיעות אליה מידי שנה מכל רחבי הארץ, לשלב בין ערכי המסורת לבין חוויית לימודים ייחודית ומגוונת, תוך התמקדות והעשרה בשלושה תחומים חשובים- חינוך לערכים, חינוך לתרבות וחינוך לבריאות.

ULPENAT-WASHINGTON-PANORAMIC-2015

צילום ועריכה: דודי הבארי

אחד היתרונות הבולטים ביותר של אולפנת גבעת ושינגטון על פני מוסדות מקבילים אחרים הוא מיקום האולפנה והסובב אותה. האולפנה, אשר ממוקמת בקריית החינוך גבעת ושינגטון, מוקפת בשלל מוסדות קריית החינוך, המובילים בתחומי חינוך, אקדמיה, תרבות, כושר ובריאות. שילוב כלל המוסדות קהילה מגוונת אשר מעשירה ומפרה את סביבת הלימודים של תלמידות האולפנה וחושפת אותן למגוון תחומים שאינם נלמדים במערכת הלימודים הרגילה.

בין המוסדות המובילים: המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון, בית הספר לרפואה משלימה ותרפיות מתקדמות, בית הספר “ליגה” למאמנים ומדריכים בספורט, “מזמור”- בית הספר הגבוה למוזיקה, “פרדס”- בית הספר הגבוה לאמנות חזותית, מדרשות ופרויקטים רבים נוספים.

סיבה נוספת, שמושכת אל האולפנה מאות תלמידות בכל שנה, היא חברה מגובשת ותומכת. סגל האולפנה מעניק לתלמידות יחס אישי חם ואוהב , תוך הקפדה על העשרת חיי החברה והתרבות במגוון חוגים ופעילויות חברתיות.

כיום, לומדות באולפנת גבעת ושינגטון כ-450 תלמידות בכיתות ז-יב, מחציתן לומדות במסגרת אקסטרנית ומחציתן במסגרת פנימייתית. מתוך אמונה ביכולתה של כל תלמידה ותלמידה, שואפת האולפנא שכל הבנות תסיימנה עם תעודת בגרות מלאה ואיכותית, המכשירה אותה ללימודי המשך. רוב הבנות שמסיימות את האולפנא ממשיכות לשירות לאומי, ולאחר מכן עוברות למסגרת לימודים אקדמאיים אשר מכשירה אותם לעשייה ולהשתלבות בחיי המעשה.

הרב אריה גברא, ראש אולפנת גבעת ושינגטון: “מלבד לימודי הליבה והשאיפה המתמדת להצלחה בבגרויות ובמבחנים הפורמליים, הצוות החינוכי משקיע רבות בהעשרת סביבת הלימודים של הבנות הן מבחינה חברתית והן מבחינת חשיפת התלמידות לתחומים שונים ומגוונים. זאת, תוך שיתוף פעולה עם המוסדות המובילים שעוטפים אותנו בקריית החינוך. כל אלה, יוצרים אווירת לימודים חווייתית ומפרה עבור הבנות, המאפשרת להן להכיר ולשאוב מתחומים מעניינים במיוחד, שאינם קיימים במסגרת תיכונית רגילה”.

בהמשך ליום הפתוח, יתקיימו בחודש הקרוב 2 ימי בחינות למועמדות לשנת הלימודים התשע”ז. בהצלחה!

אולפנה עם לב מתוק

כ- 70 בנות מכיתות יא’ יב’ באולפנת גבעת ושינגטון יצאו השבוע לקניון רחובות ולקניון גירון באשקלון במבצע “מתוק בלב” על מנת להרבות שמחה ואהבה לעוברים ושבים.

המבצע שהושק לזכר גלעד שער ז”ל ביוזמת המשפחה יצא לדרך שוב בשבוע שעבר לרגל יום הולדתו של גלעד ואהבת גלעד לעוגות. במסגרת המבצע, התבקש הציבור בארץ ובחו”ל להכין מאפים או מאכלים ולחלקם בעיקר לאנשים שלא מכירים ולבקש מהם לעשות את אותו הדבר כדי שלכולנו יהיה מקום בלב.

בנות אולפנת גבעת ושינגטון- העוגיות של גלעד שער

ירדן טל, תלמידת כיתה יב’ באולפנת גבעת ושינגטון החליטה לקחת את המבצע לידיה ובסיוע צוות האולפנה בניהולו של הרב גברא- ראש האולפנא, איגדה את חברותיה ויצאו למבצע בקניונים. הן קנו עוגיות, שדכו אליהן פתקי הוראות להמשך ביצוע המבצע וחילקו לעוברים ושבים. בנוסף לחלוקת העוגיות פצחו הבנות בשירה וריקודי מעגלים ושמחו את הקהל הרב.

בנות אולפנת גבעת ושינגטון- העוגיות של גלעד שער 2

את התמונות של המבצע המתוק שחימם את הלב ניתן לראות בקבוצת הפייסבוק “המטבח של גלעד”..

תרגיל ארצי

ביום ב’ 24 /2/14 יתקיים תרגיל ירידה למקלטים בכל מוסדות החינוך בארץ . בשעה 10:05 תישמע צפירה וכל באי הקמפוס יתרגלו כניסה למקלטים/מרחבים מוגנים תוך 45 שניות . לאחר כ 7-10 דקות חזרה לשגרת לימודים.

מיקום המקלטים/ המרחבים המוגנים שבסביבתכם מפורסם בלוחות המודעות ובכיתות .

בברכה ,

מיכאל בוסקילה

הודעה ממדור שכר לימוד

ביום ב’ 22.7.13 מדור שכר לימוד יהיה סגור עד 14:00. שעות קבלה ביום זה 14:00-16:00.תודה מירב ויהודית.

תרגיל ירידה למקלטים

ביום רביעי ג’ באדר תשע”ג 13/2/13 בין השעות 18:00-19:00 יתקיים תרגיל ירידה למקלטים לתלמידות הפנימייה.

תרגיל התגוננות ארצי

ביום חמישי ד’ באדר תשע”ג 14/2/13 בשעה 10:05 תשמע צפירה בכל הארץ. עם השמע הצפירה על כל הלומדים בקמפוס להגיע למרחבים מוגנים/מקלטים. בברכה, קב”ט מיכאל בוסקילה.

דרושה אם בית

לאולפנת גבעת וושינגטון דרושה אם בית במשרה מלאה מיידית.

לפרטים נא לפנות למנכ”ל מר יקי סעדיה  08-8511905

הודעות ועדכונים

* להזכירכם, החל משנה זו אין ארוחת בוקר לאקסטרניות נא היערכותכם.

* החל מיום שלישי 27/8/12 ניתן לקבל ארוחת עשר קלה הכוללת פרוסת לחם עם ממרחים ושתיה.

מיקום הארוחה: באולם גולן.

נא הקפידו להשאיר מקום נקי ומסודר.

 

ארוחת צהריים:

* בנות פנימיית יום זכאיות לאכול ארוחת צהרים יחד עם בנות הפנימייה.

* בנות אקסטרניות המעונינות לאכול ארוחת צהריים יפנו להנהלת חשבונות על מנת להסדיר את נושא התשלום לפי החוזר שנשלח לבתים בחופשת הקיץ.

כרטיס יומי לארוחת צהריים.

7/9,27/8, ניתן יהיה לרכוש כרטיס יומי בסך: 20 ש”ח לארוחת צהריים בודדת.

****

תלבושת וכללי צניעות:

להזכירכם באולפנא שלנו נוהגים על פי כללי הצניעות ונהלי הלבוש.

בימים הקרובים תהיה הקפדה על הכללים, נא חיסכו אי נעימות ופעלו בהתאם לתקנון האולפנא.

ברוכות השבות

ב”ה,

 

בנות האולפנא היקרות,

ברורכות השבות

הנהלת האולפנא מאחלת לכן שנה טובה, שנה של שמחה, שנה של התפתחות לימודית, ערכית וחברתית. שנה של עלייה במידות טובות בעיקר בענינים של בן אדם לחבירו , שנה שיתמלאו כל משאלות ליבנו לטובה, אמן סלה.

להלן מספר הודעות לפתיחת השנה:

יום ראשון ח’ אלול 26/8/12 החל מהשעה 15ף00 – הגעת בנות הפנימייה וחלוקת חדרים.

יום שני ט’ אלול 27/8/12. פתיחת שנת הלימודים.

08:15 – כניסה לכיתות.

           – תפילת שחרית.

           – שיחת היכרות עם המחנכת.

           – חלוקת ספרי לימוד. (עפ) לו”ז מסודר.

09:45 – התכנסות באמפי – שיחת פתיחה.

10:30-13:00 – חזרה לכיתות ע”פ מערכת (המשך חלוקת ספרים ע”פ לו”ז)

יום שלישי – חמישי י-יב אלול 28-30/8 – לימודים ע”פ מערכת שעות.

יום חמישי יב’ אלול 30/8/12 – יציאה לשבת בית.

הסעות לבנות פנימיה בשעה: 16:00

ההסעות תצאנה ל-3 מוקדים:

– אשדוד (דרך כניסה דרומית) עד תחנה מרכזית.

– רחובות (דרך גדרה, בילו) עד תחנה מרכזית.

קריית מלאכי- דרך קסטינה, מסמיה.