מגמת ספרות

לפרטי הרשמה ויצירת קשר לחצו כאן

מגמת ספרות היא מגמה ייחודית המשלבת תחומי דעת רבים ומרחיבה מאוד את ההשכלה הכללית. התלמידים נחשפים הן לספרות הקלסית והן לספרות המודרנית, – ספרות עברית וספרות עולם. המפגש של התלמידים עם היצירות אינו מפגש סתמי, כי עם דו שיח אמיתי שמנהל התלמיד עם היצירה מתוך מעורבות רגשית ואינטלקטואלית. הספרות מתייחדת לעומת מקצועות אחרים בכך שהיא מנהלת שיח מתמיד עם נושאים שונים ומגוונים: היסטוריה, פסיכולוגיה, פוליטיקה, חברה, קולנוע ועוד. מגמת ספרות מאפשרת העשרה ולמידה בכל התחומים הנ”ל.
תלמידי המגמה נהנים מלמידה באווירה מיוחדת של בית מדרש פעיל ויוצר, מתוך חדוות למידה ויצירה.

מטרת המגמה

המטרה הראשונה היא ללמוד ליהנות באופן מושכל מקריאת ספרות ומצפיה בסרטי איכות. כמו כן הקניית כלים מקצועיים ומערכת מושגים המאפשרת ביקורת והתמודדות אישית עם יצירות מורכבות. מטרה משנית (אך הכרחית) הצלחה מרבית בחמש יחידות בגרות.

קהל היעד של המגמה

המגמה מיועדת לכל מי שאוהב לקרוא ולצפות בסרטים, לכל מי שמעוניין לבטא את עצמו באווירה תומכת ומלמדת ולכל מי שהשכלה ותרבות מדברות אליו.

בגרות… בגרות… בגרות…

תלמידות המגמה ניגשות לשלוש יחידות בגרות בכתה יב’. שלוש יחידות אלה הם מתווספות לשתי יחידות חובה במקצוע הספרות. ( בכיתה יא’ הן ניגשות ליחידה הראשונה ובכיתה יב’ הן ניגשות ליחידה השניה.)  שלוש יחידות נחלקות לשתי קבוצות. קבוצה אחת כוללת שתי יחידות בע”פ ויחידת אנסין בכתב.
החומר עליו נבחנים בע”פ הינו חומר רב ומגוון וכולל יצירות ספרות וקולנוע. משרד החינוך שולח בוחן מטעמו לבחון את התלמידות .