עידוד הקריאה

אנשי האולפנה ממליצים

בואי הרוח

בואי הרוח/ חיים סבתו

"ילד הייתי, עולה חדש ממצרים, שמח בילדותי. כל שראיתי ושמעתי בבית מזמיל ובבית-וגן חדש היה לי. אבל מה שראיתי אצל פרקש ומה ששמעתי ממנו היה כל-כך עטוף צער, עד שלא היה מקום בליבי שידור שם אותו צער." חיים סבתו חוזר בספרו החדש "בואי הרוח", אל ימי ילדותו בבית מזמיל בירושלים ושם הוא פוגש את משה פרקש עולה חדש-ישן מהונגריה המספר לו את סיפורו. סיפור שלא מניח ולא מרפה ממנו עד שעתה, 25 שנה אחרי, מרגיש חיים שנכון לספר את סיפורו של משה ומשפחתו לקורא הישראלי.  ספר מלא קסם וניחוחות של פעם. כתוב בעברית יפהפייה, מלאה עשירה ומרגשת.  מומלץ בחום!

שלכן, זנדני דרורה

במותה נתנה לי את חיי

אני ממליצה בחום רב על הספר "במותה נתנה לי את חיי" של הסופרת מנוחה בקרמן. הסופרת רוקמת עלילה שהייתה יכולה להתרחש במציאות היומיומית עם אחד ואחת מאיתנו. העלילה מרתקת, סבוכה ומותחת מעבר לכל דמיון, גורמת לצחוק ובכי בו-זמנית.  הספר מאיר באופן מחודש אנשים ומחשבות ומחזק את הידיעה כי יד ה' מושכת תמיד בחוטים.

מומלץ מאוד!

מירי אורלב

 

מים שאין להם סוף

מים שאין להם סוף / מיכאל שיינפלד

עולמם של תלמידי ישיבות ההסדר הוא מורכב ולא מוכר למי שמחוצה לו. הספר "מים שאין להם סוף" הוא הזדמנות מענגת להכיר עולם זה. הספר מתאר את קשייו ולבטיו של יאיר שטיינמץ, בחור הלומד בישיבת הסדר. שתי התלבטויות טורדות את נפשו: האם לעזוב את הישיבה ולהתחיל בלימודי ארכיטקטורה בטכניון , והאם להתארס עם נורית שאיתה נפגש כבר שבעה חודשים? שבוע לפני ראש השנה הוא נוסע לשבת ונפצע בתאונת דרכים. דימום בעינו הימנית שולח אותו אל מחלקת עיניים בבית החולים ואל מבט מחודש על חייו. בספר תיאורים מדוייקים שמצליחים בקיצור רב לתאר תחושות רבות.

תענוג לקרוא! ממליץ בחום!

הרב דניאל דויטש

 

קישורים מומלצים לעידוד הקריאה

“לאנשים קוראים יש עדיפות ברורה, מוכחת במחקרים, על לא קוראים. יש להם עולם מושגים רחב יותר, יכולת המשגה, קוגניציה טובה יותר, יכולת חוויה עמוקה יותר, יכולת טובה יותר להיות עם עצמם ולתקשר עם אחרים.” (פרופ’ זהר שביט).