מגמת מוזיקה

 ” הרגילי את עצמך לזמר ניגון. זה יתן לך חיים חדשים וימלא אותך בשמחה

(ר’ נחמן מברסלב)

מגמת מוזיקה מיועדת לבנות מוכשרות המחפשות כלי הבעה אישי, המבקשות להקשיב לצליל של הלב.

כדי לעורר ולהעשיר את לב התלמידות אנו ניגע ברבדים השונים המרכיבים את המוסיקה: בצוע בנגינה ושירה, האזנה – הכרות עם רפרטואר מוסיקלי רחב תוך פתוח הבנה מוסיקלית ויצירה – פתוח יצירתיות התלמידה בתחומי האלתור וההלחנה.

 

התכנית המוזיקלית

הרכבים – במרכז המגמה עומדת חווית הנגינה. כל התלמידות ישתלבו בהרכבי בצוע של המגמה.

סדנאות יצירה – טיפוח הפן היצירתי של התלמידות ע”י סדנאות בתחומי האלתור, הלחנה, עיבוד, סאונד, קצב מתקדמות. כדי להכיר את שפת המוזיקה עלינו ללמוד את שפתה. לשם כך נכיר את תולדות המוזיקה בעולם ובמוזיקה היהודית תוך התייחסות לסגנונות בעבר ,בהווה, ובהכרות עם יצירות מופת מספרות המוזיקה. כמו כן נקדיש זמן ללימודי תורת המוזיקה הכוללים: תאוריה, סולפג’ ,פיתוח שמיעה, קצב והרמוניה.

קונצרטים, מופעים, סדנאות וכתות אומן.

במהלך שנות הלימודים במגמה יצפו הבנות בקונצרטים, אופרות, מחזות זמר, הופעות ג’אז, הרכבי מוסיקה יהודית, מופעים, סדנאות, כיתות אמן – כל אלו בתחומי גבעת וושינגטון ומחוצה לה.

ייחודה של מגמת המוזיקה באולפנה באה לידי ביטוי גם בהיותה חלק מקמפוס אקדמי נרחב המכיל את בית ספר למוזיקה “מזמור” והחוג למוזיקה במכללה האקדמית. בנות האולפנה נהנות משתוף פעולה עם מוסדות אלה בכל תחומי הלימוד המעשיים והעיוניים.

 

בחינות הבגרות

תלמידות המגמה ייגשו לבחינות הבגרות במוזיקה בהיקף של 5-15 יח”ל.

בגרות – כל תלמידות המגמה ייבחנו במוזיקה בהיקף של 5 יח”ל. בחינות אלה ממצות את תהליך הלמידה במקצועות המוזיקה ובהרכבי הביצוע.

רסיטל נגינה – תלמידות שיגיעו לרמה הנדרשת בנגינה ובשירה יוכלו לגשת לבחינה בנגינה בהיקף של 5 יח”ל נוספות.

רסיטל קומפוזיציה – למסלול זה יוכלו לגשת תלמידות שילמדו קומפוזיציה ויגיעו לרמה הנדרשת בהיקף של 5 יח”ל נוספות.